» آرشیو مطالب » دبیر و داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم معرفی شدند
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

دبیر و داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم معرفی شدند

اردیبهشت 10, 1401 1

با حکم دبیر جشنواره ملی پانتومیم، مصطفی محمودی به عنوان دبیر و امین اشرفی و علی آقاجانلو به عنوان داوران بخش منتقدان جشنواره ملی پانتومیم انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی جشنواره ملی پانتومیم، ساسان قجر دبیر جشنواره ملی پانتومیم گفت: مقوله مهم نقد و منتقد همواره پل ارتباطی بسیار مهمی میان هنرمند و مخاطب بوده و می توانند با پرداختن به لایه های مختلف یک اثر و کشف و شرح نشانه ها، مخاطب را به شناخت بهتر اثر برسانند. از این رو نقد جایگاهی خاص و موثر، همچنین انواع و رویکردهای گوناگون دارد. بنابراین با توجه به ضرورت رویکرد نقد علمی به مثابه یک ابزار آموزشی مهم و با توجه به تجربیات موفق پیشین و همچنین لزوم استاندارد سازی منطبق بر جشنواره های معتبر بین المللی، جایزه منتقدان، یکی از بخش های مهم جشنواره ملی پانتومیم خواهد بود و سه چهره مطرح در قالب بخش منتقدان، آثار بخش رقابتی جشنواره را به قضاوت نشسته و در مراسم پایانی جشنواره، جایزه ویژه منتقدان را به اثر یک برتر اهدا می کنند.

به گفته ساسان قجر، نشست های تحلیل و بررسی نمایش های شرکت کننده در جشنواره، در پایان هر روز با رویکرد آموزشی، علمی و تحلیلی، برنامه ویژه بخش منتقدان جشنواره امسال است.

بر این اساس مصطفی محمودی به عنوان دبیر و عضو و امین اشرفی به همراه علی آقاجانلو به عنوان اعضای گروه منتقدان جشنواره ملی پانتومیم ایران، آثار شرکت کننده در بخش رقابتی جشنواره را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

جشنواره ملی پانتومیم ایران از ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت امسال با ریاست امرالله حسنی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و دبیری ساسان قجر هنرمند پیشکسوت پانتومیم در استان زنجان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×