تمدید مهلت ارسال آثار به سی ویکمین جشنواره تئاتر گیلان تا ۱۸ مهر

رشت- معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان به برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان اشاره کرد، گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۱۸ مهر ماه تمدید شد.

سیدامیر مصباح در گفتگو با تئاتر آنلاین با اشاره به اینکه از دیرباز تاکنون هنر نمایش و تئاتر در میان مردم جایگاه خاصی داشته است، اظهار کرد: یکی از وجه‌های هنر نمایش و تئاتر وجه اجتماعی آن است که تأثیر زیادی در سطح جامعه و در میان آحاد مردم دارد.

وی با بیان اینکه تئاتر به دلیل زنده و به روز بودن بسیار شبیه رویدادهای روزمره زندگی است، افزود: در تئاتر و یا نمایش با کنار هم قرار گرفتن شخصیت‌ها و ایجاد ارتباطات کلامی می توان بسیاری از روابط اجتماعی را به نمایش گذاشت.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با اشاره به اینکه هنر تئاتر و نمایش چه در دوران نبود رسانه‌های جمعی و چه امروز در اوج ظهور و بروز فناوری‌های پیشرفته نقش مهم و تأثیرگذاری در اجتماع داشته است، گفت: هنر در همه ابعاد خود کارکردهای نامحدودی دارد که در تئاتر بخشی از این کارکردها به نمایش گذاشته می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز هجمه‌های فراوانی از سوی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی و اجرا می شود، تصریح کرد: می توانیم برای واکسینه کردن نسل جوان جامعه فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی را در قالب نمایش و تئاتر ترویج دهیم.

مصباح با اشاره به اینکه در همین راستا نیازمند وجود نمایشنامه قوی و با محتوای خوب هستیم، بیان کرد: به همین منظور در چند سال اخیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اقدام به برگزاری جشنواره‌های فراوانی با موضوع تئاتر و نمایشنامه نویسی در سطح استان کرده است.

وی با بیان اینکه امسال نیز سی و یکمین جشنواره تئاتر استان و همچنین دومین جشنواره نمایشنامه نویسی با محوریت پاسداشت استاد «فرهاد پاک سرشت» برگزار می شود، افزود: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا پایان وقت اداری ۱۵ مهر ماه در نظر گرفته شده بود که این مهلت تا ظهر روز ۱۸ مهر ماه تمدید شد.

مصباح یاد آور شد: مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره نمایشنامه نویسی نیز تا ۱۰ مهر ماه بود که تا ۱۵ مهر ماه تمدید شد.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان ادامه داد: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان گیلان امسال با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی – قومی- منطقه‌ای و جغرافیایی، از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره صرفاً آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان گیلان که در بازه زمانی بعد از پایان سی امین جشنواره تئاتر استان لغایت ۱۰ مهر ماه امسال تولید و به اجرای عموم درآمده باشد، شرایط حضور را خواهند داشت، گفت: نتایج حضور آثار در جشنواره، ۲۹ مهر ماه اعلام می‌شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«گرگاس‌ها» همزمان با فجر به صحنه می‌رود/ بحران آلودگی پس از کرونا

حمیدرضا نعیمی اعلام کرد نمایش «گرگاس‌ها» را هم‌زمان با آغاز سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌برد. حمیدرضا نعیمی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر درباره وضعیت و زمان اجرای نمایش «گرگاس‌ها» به عنوان جدیدترین اثر نمایشی خود، به تئاتر آنلاین گفت: به دلیل اینکه بودجه مدنظر برای ساخت