«تئاتر باران» گسترش پیدا می‌ کند

مدیر «تئاتر باران» اعلام کرد که این کمپانی تئاتری در سال ۹۷ فضای خود را گسترش خواهد داد؛ فضایی که بیش از سه سالن تئاتری دارد و دیگر روی اجاره سالن به گروه های تئاتری متمرکز نخواهد بود.

به گزارش تئاتر آنلاین، فهیمه امن زاده مدیر «تئاتر باران» درباره برنامه هایی که برای گسترش فضا و مکان این کمپانی تئاتری در نظر دارند به مهر گفت: «تئاتر باران» سبقه ای دارد و از کارگاه «نمایش باران» که خیام وقارکاشانی مسئول آن بود شروع شد و وقتی من به «تئاتر باران» محلق شدم و قرار شد همکاری جدی در زمینه فعالیت در عرصه تئاتر داشته باشیم، کارگاه «نمایش باران» جوابگوی فعالیت های مدنظر ما نبود زیرا فضای کوچکی داشت و ما ایده های بزرگی در ذهن مان داشتیم.

وی ادامه داد: در آن زمان تصمیم گرفتیم مکان بزرگتری را مهیا کنیم که «تئاتر باران» فعلی راه اندازی شد. «تئاتر باران» اولین تئاتر خصوصی به این شکل بود و در زمان خود یک اتفاق بزرگ بود زیرا در آن زمان تئاتر شهر و تالار مولوی در حال بازسازی بودند.

امن زاده اظهار کرد: اساسا تفکر من و خیام وقارکاشانی این است که کارمان خلاقانه باشد؛ فکر نو و ایده نو. «تئاتر باران» در ابتدا این حس را برای ما داشت ولی با توجه به شرایط حال حاضر دیگر اینگونه فعالیت برای ما راضی کننده نیست بنابراین به فکر گسترش «تئاتر باران» هستیم البته نه به شکلی که الان فعالیت می کند.

مدیر «تئاتر باران» تأکید کرد: تمرکز ما در فضای جدید «تئاتر باران» صرفا از روی اجرای تئاتر و اجاره دادن سالن به گروه ها برداشته می شود زیرا معتقدیم باید تفاوتی در گسترش «تئاتر باران» وجود داشته باشد. در حال حاضر با مکانی وارد مذاکره شده ایم و امیدواریم به نتیجه برسد و پیشاپیش می گویم که اتفاق بزرگی را رقم خواهد زد. خیلی ایده و برنامه برای این مکان جدید در نظر داریم و به همان اندازه که افتتاح «تئاتر باران» هیجان انگیز و یک اتفاق بود، افتتاح مجموعه مدنظر هم همین اتفاق را رقم خواهد زد.

وی درباره زمان افتتاح فضای جدید «تئاتر باران» گفت: پیش بینی ما برای سال آینده است و امیدواریم برای نیمه اول سال این مکان افتتاح شود ولی مسایل قانونی و اداری کار به گونه ای پیش می رود که شاید نتوان در نیمه اول سال این مجموعه را افتتاح کرد.

امن زاده با بیان اینکه فضای جدید در مرکز شهر است و بیش از ۳ تا ۴ سالن تئاتر دارد، یادآور شد: اصلا تمرکزمان در فضای جدید روی اجرای تئاتر نخواهد بود اما اگر به تئاتر هم فکر کنیم تئاتری خواهد بود که ایده آل مان است و خودمان آن را انتخاب می کنیم.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کمک هزینه «تئاتر فجر» از کمک هزینه اجراهای عمومی آثار کسر نمی‌شود

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به اینکه مبلغ کمک هزینه آثار جشنواره تئاتر فجر از مبلغ کمک هزینه اجرای عمومی کسر نمی‌شود اعلام کرد قسط اول کمک هزینه جشنواره امروز ۱ بهمن پرداخت می‌شود. به گزارش تئاتر آنلاین، تئاتر ایران طی یک سال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا وضعیت متفاوت و سختی