» آرشیو مطالب » معرفی آثار چهارمین روز جشنواره
2201986
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

معرفی آثار چهارمین روز جشنواره

شهریور 25, 1395 0

معرفی آثار چهارمین روز جشنواره تئاتر شهر، برگزاری نشست تئاتر شورایی و حضور بازیگر کودک سینما در یکی از آثار جشنواره، از جمله اخبار چهارمین روز این رویداد تئاتری هستند.

به گزارش تئاتر آنلاین، پنجشنبه ۲۵ شهریورماه در بخش خیابانی، فرهنگسرای سرو ساعت ۱۷ تا ۱۹ میزبان نمایش‌های «پسر من» کاری از زهرا مریدی، «جادوگر بلا، مبارک ناقلا» کاری از مجتبی دربندی و «هفت خوان مبارک» کاری از علی جباری است.

فرهنگسرای شفق نیز نمایش‌های «دریافت حق شارژ از مرده» کاری از ابوذر چهل‌امیرانی، «قرار بی‌قرار موش‌ها» کاری از ستار مهرشاد، «مغول به توان دو» کاری از محمدحسین شکرگزار و «من تهرانم» کاری از پیام عزیزی را از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به نمایش می‌گذارد.

در بخش کودک ونوجوان، نمایش «پلشت و دزدیدن صندوقچه راز گنجور» نوشته ثمین جوادزاده به کارگردانی مرضیه نادری در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در بخش تئاترشورایی فرهنگسرای ارسباران ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰ میزبان نمایش «خشونت خانگی» کاری از گروه (تئاتر شورایی دیالوگ) است.

همچنین در بخش صحنه‌ای نمایش «تیغ کهنه» نوشته محمدامیر یاراحمدی به کارگردانی علی‌اکبر حیدری به مدت ۱۲۰ دقیقه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی تالار محراب به صحنه می‌رود.

سالن اصلی تالار مولوی نمایش «هنوز تموم نشده» کاری از علیرضا معروفی را ساعت ۱۵ و ۱۷ به مدت ۴۲ دقیقه به نمایش می‌گذارد.

نمایش «دوشیزگان باغ لیمو» نوشته علی‌محمد رادمنش به کارگردانی فاطمه رادمنش نیز ساعت ۱۸ و ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن کوچک تالارمولوی اجرا می‌شود.

نمایش «ایستگاه آخر» کاری از محمود اکبرشاهی ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه نمایش اداره تئاتر به صحنه می‌رود.

نشست تئاتر شورایی برگزار می شود

بخش تئاتر شورایی پنجمین جشنواره تئاتر شهر با مدیریت آریان رضائی و با حضور ۶ گروه تئاتر شورایی در فرهنگسرای ارسباران با استقبال مخاطبان روبرو شده است.

به همین مناسبت دکتر برنت بلر مدیر دفتر تئاتر کابردی دانشگاه کالیفرنیا، از تسهیلگران معروف تئاتر شورایی در دنیا و سانجوی گانگالی مدیر و بنیانگذار جنبش جاناسانسکریتی در هند، برای جشنواره تئاتر شهر پیام ویدئویی ارسال کردند.

این پیام ها در نشست تئاتر شورایی که شنبه ۲۷ شهریور ساعت ۱۹ به تسهیلگری آریان رضائی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود پخش می‌شوند.

بازیگر کودک سینما در «رویای ماه» بازی دارد

نمایش «رویای ماه» نوشته مریم کاظمی به کارگردانی احسان مجیدی در پنجمین جشنواره تئاترشهر به صحنه می‌رود.

نمایش قصه ماهی است که به خانه‌ای می‌افتد و صاحب خانه می‌خواهد صاحب ماه شود. ولی همسایه او خبردار می‌شود و او نیز می‌خواهد ماه را از آن خود کند که بر سر تصاحب آن مشکلاتی پیش می‌آید.

به گفته کارگردان، نمایش با داشتن دکور ساده پرتابل کارایی زیادی دارد. استفاده از آکسسوار مانند توپ، تانک، هواپیما و ادوات جنگی نیز در روند اجرا کمک می‌کند.

مجیدی یادآور شد:‌ «رویای ماه» مختص نوجوانان است ولی کودکان به دلیل جلوه‌های بصری می‌توانند از نمایش بهره ببرند. نمایش قالب عروسکی نیز دارد.

در «رویای ماه» بازیگر کودک ایلیا مجیدی که در عرصه سینما و تلویزیون حضور داشته است بازی می‌کند. «وروجک‌ها» و «عملیات مهدکودک» از جمله کارهای سینمایی اوست.

حامد مدرسی و محمد نوحیان نیز از دیگر بازیگران نمایش هستند. حانیه زحمتکش و الهه میرزایی طراحی صحنه این نمایش را بر عهده دارند.

نمایشنامه «ماه منظر» در قالب کتاب منتشر شده است.

این نمایش طی ۲ روز یکشنبه و دوشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه در سالن فرهنگ فرهنگسرای خاوران اجرا می‌شود.

نقد سیستم اقتصادی شهرهای بزرگ در نمایش «خواب زمستانی»

نمایش «خواب زمستانی» کاری از لیلی عاج همزمان با پنجمین جشنواره تئاترشهر به صحنه می‌رود. نمایش «خواب زمستانی» از ۳ اپیزود تشکیل شده و نگاه انتقادی و اجتماعی دارد. همه شخصیت‌های نمایش خانم هستند و به دلیل دغدغه شغلی و مالی در تهران زندگی می‌کنند.

در اپیزود نخست سه خواهر را می‌بینیم که به کار در خانه مشغولند. اپیزود دوم داستان نویسنده‌ای است که قصه سه خواهر اپیزود اول را می‌نویسد. در اپیزود سوم بخشی از زندگی مرده‌شوری که خانم است روایت می‌شود. «خواب زمستانی» به نوعی نقد سیستم اقتصادی در شهرهای بزرگ است.

الهام شعبانی، سارا رسول‌زاده، نسرین درخشان‌زاده، یلدا عباسی، کیمیا موسوی و روشنک شهبازی بازیگران نمایش هستند.

لیلی عاج طراحی صحنه و طناز منظری طراحی لباس نمایش را به عهده دارند.

نمایش «خواب زمستانی» کاری از لیلی عاج شنبه ۲۷ شهریورماه در ۲ نوبت ۱۸ و ۱۹:۳۰ در سالن کوچک تالار مولوی به صحنه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×