فرح‌مرزی اپیزود پایانی سه گانه‌اش را به صحنه می‌برد

طراح و کارگردان «خانه دلقک کجاست؟» و «کارت دعوتی برای افتتاحیه من» اپیزود پایانی سه گانه‌اش را روی صحنه می‌برد.

طراح و کارگردان «خانه دلقک کجاست؟» و «کارت دعوتی برای افتتاحیه من» اپیزود پایانی سه گانه‌اش را روی صحنه می‌برد.

به گزارش تئاتر آنلاین، نوید فرح‌ مرزی درباره اجرای نمایش جدید خود گفت: فراموش‌شدن بزرگان هنر، ورود بازیگرنما به این عرصه و اجرای نمایش‌های بی‌کیفیت سبب شد تا یک نمایشنامه سه اپیزودی را برای اجرا آماده کنم.

وی افزود: اولین اپیزود نمایش‌نامه‌ام «خانه دلقک کجاست؟» که اسفند ۹۴ در تماشاخانه «همای سعادت» روی صحنه رفت و به زندگی دلقکی می‌پرداخت که شب آخر اجرایش متوجه می‌شود دیگر تماشاگر ندارد و بر اثر فشار ناشی از ملامت‌ها، کج‌رفتاری‌ها، بی‌پولی و… در صحنه نمایش می‌میرد.

این مدرس و چهره‌پرداز تئاتر، تلویزیون و سینما ادامه داد: در اپیزود دوم که مردادماه در تنها تماشاخانه غرب تهران اجرا شد، دردهای یک نقاش را به تصویر کشیدم؛ این نقاش در آخرین روز زندگی خود، تماشاگران را دعوت می‌کند تا آخرین و به یادماندنی‌ترین اثر را به نمایش گذارد و آن اثر «نقش گل و مرغی»، ماندگارترین اثر ایرانی است که در دنیای پر زرق‌وبرق مدرن و پست‌مدرن ماندگار مانده است و نشان می‌دهم که رمز این ماندگاری وجود هنرمندان است.

فرح‌مرزی گفت: در حقیقت نقاش این نمایش می‌میرد اما با به‌جا گذاشتن اثر به‌یاد ماندنی‌اش این بار در ذهن مردم زنده می‌شود و به عبارتی، این مراسم افتتاح زندگی جدید اوست.

وی از تلاش برای آماده‌سازی سومین اپیزود این اثر خبر داد و افزود: متاسفانه شرم حضور، صلاح‌دید دیگران و شاید هم غم نان باعث شده که ما با ماسک زندگی کنیم و می‌ترسیم آنچه در درونمان می‌جوشد را فریاد بزنیم و این از دردهای هنرمند است که من در اپیزود آخر نمایشم سعی کردم به آنها نیز اشاره کنم.