تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

بودجه پنجمین جشنواره تئاتر شهر ۵۵۰ میلیون تومان

1
0
2198081
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes

نشست رسانه‌ای پنجمین جشنواره تئاتر شهر با حضور معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و دبیر این دوره از جشنواره، دوشنبه ۱۵ شهریورماه در محل سازمان برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، در ابتدای این نشست که با حضور امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و شهرام کرمی دبیر جشنواره تئاتر شهر و مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد، عبدالحسینی به دغدغه شهردار تهران و بدنه مدیریتی و حاکمیتی شهرداری تهران در خصوص توجه به تئاتر اشاره کرد.

وی ادامه داد: حمایت از اجرای تئاتر در فرهنگسراها در راستای توجه به تئاتر است و طی یک سال گذشته حدود یک هزار و ۷۰۰ اجرای تئاتر داشته‌ایم که بخش عمده این اجراها به آثار دوره چهارم جشنواره تئاتر شهر و دوره دوم سوگواره خمسه اختصاص داشته است. همچنین از تولید و اجرای نمایش‌های «دریادلان»، «اروندخون» و «بیرق ماندگار» نیز حمایت کردیم.

معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، اظهار کرد: ما در حد بضاعت‌مان تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های فرهنگی و هنری ما اعم از فعالیت‌های تئاتری‌مان اثربخش باشند. هدف ما از اجرای آثار تئاتری در فرهنگسراها برای اثربخشی بیشتر روی خانواده‌ها و جذب افراد غیر تئاتری است.

عبدالحسینی افزود: ما در فرهنگسراها برای اجراهای تئاتری بلیت فروشی نداریم و اگر داشته باشیم با رقم حداقلی و تأمین بخشی از هزینه‌های گروه‌ها است. یکی از فعالیت‌های پرمخاطب ما هم که به آن توجه می‌کنیم، اجراهای میدانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بودجه پنجمین جشنواره تئاتر شهر اشاره و آن را ۵۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

معاون هنری سازمان فرهنگی و شهرداری تهران درباره وضعیت بهره‌برداری از پردیس تئاتر تهران و همچنین مرکز نمایش‌های آیینی صبا، یادآور شد: هر دو مرکز توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تحویل گرفته شده‌اند و شهرام کرمی سرپرست این دو مرکز است.

در ادامه این نشست نیز شهرام کرمی با اشاره به افتتاح پنجمین جشنواره تئاتر شهر در روز ۲۲ شهریورماه به ارائه گزارشی از روند شکل‌گیری این دوره و بخش‌های مختلف آن پرداخت.

وی افزود: مراسم اختتامیه جشنواره نیز در روز ۳۰ شهریورماه در سالن پردیس تئاتر تهران و با حضور شهردار تهران برگزار می‌شود. به صورت جدی طی یک سال گذشته پیگیر وضعیت پردیس تئاتر تهران و برطرف کردن مشکلات زیرساختی آن بودیم. اگر مشکلات زیرساختی این مرکز حل نمی‌شد و به صورت مقطعی اقدام به افتتاح آن می‌کردیم، روند مناسبی نبود. خوشبختانه هفته گذشته امتیاز گاز و آب پردیس تئاتر تهران گرفته شد و برای امتیاز برق مجموعه نیز اقدامات لازم صورت گرفته است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، تأکید کرد: پردیس تئاتر تهران به شکل غیر رسمی از مهرماه افتتاح می‌شود و همزمان با دهه مبارک فجر فعالیت رسمی آن را شروع می‌کنیم. مشکلات زیرساختی مرکز نمایش‌های آیینی صبا نیز در حال برطرف شدن هستند تا این مرکز نیز برای افتتاح و بهره‌برداری آماده شود.

کرمی در ادامه با بیان اینکه رویکرد دوره پنجم جشنواره تئاتر شهر توجه به گروه‌های تئاتر جوان است، اظهار کرد: از دوره ششم جشنواره و با افزوده شدن ۱۴ سالن تئاتری، رویکردمان تخصصی و حرفه‌ای‌تر خواهد شد.

دبیر پنجمین جشنواره تئاتر شهر فعالیت مدرسه تئاتر با حضور اساتیدی چون محمد چرمشیر و مریم کاظمی و همچنین مسابقه «رالی عکاسی» از جمله برنامه‌های مهم این دوره از جشنواره ذکر کرد.

وی همچنین اعلام کرد که در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر شهر از اکبر زنجانپور و مریم معترف به عنوان ۲ هنرمند پیشکسوت تئاتر تجلیل به عمل می‌آید.

در پایان این نشست نیز با حضور عبدالحسینی و کرمی پوستر پنجمین جشنواره تئاتر شهر با طراحی مازیار تهرانی، رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *