» آرشیو مطالب » داریوش نصیری تئاتری خیابانی را تئاتر فجر اجرا می کند
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

داریوش نصیری تئاتری خیابانی را تئاتر فجر اجرا می کند

دی 25, 1395 0

داریوش نصیری با استناد به آیاتی از چهار سوره قرآن‌ کریم در بخش تئاتر خیابانی سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اثری را اجرا می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «U-Turn» با طراحی، نویسندگی و کارگردانی داریوش نصیری روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن‌ماه، ساعت ۱۶:۳۰ در بخش آثار خیابانی سی‌و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می شود.

داریوش نصیری با اشاره به استفاده از چهار سوره قرآن کریم در مضمون نمایش خود، گفت: نمایش «U-turn» با اشاره به آیه ۱۵۲ سوره مبارکه بقره، آیات ۹۹ و ۱۰۰ سوره مبارکه مومنون، آیه ۲۳ سوره مبارکه اسرا و آیه ۳۵ سوره مبارکه انبیاء نوشته شده است.

این بازیگر و کارگردان تئاتر افزود: این نمایش در ستایش عشق و مهربانی به والدین و همنوع است و یادآوری می‌کند که انسان عمر دوباره ندارد و تنها یک بار زندگی می‌کند و هیچ بازگشتی برای هیچ‌کس وجود ندارد. پس تا می‌تواند مهر و نیکی پیشه کند و همواره به یاد خداوند بزرگ و مهربان باشد.

در نمایش «U-Turn»، داریوش نصیری، علی فتحی، حشمت‌الله زارعی، امیرعلی زیارتی، سهیل مینایی، حسام بوربور، سیدرضا حسینی، حسین زهری، علی سوهانی، حمیدرضا تسلیخ، اشکان پام، حسن نشاطی، مبین پیشداد، محمدعلی نجف‌پور، فرشاد فرهادپور، امیرعلی پریز، حجت بیات، امیرارسلان خالویی و کوروش قدرتی ایفای نقش خواهند کرد.

همچنین سایر عوامل نمایش عبارتند از: شهره زراعتیان (دستیار کارگردان)، آزاده انصاری و عاطفه متین‌فر (طراح پوستر و بروشور)، امین سروری (عکاس و تصویربردار)، احمدرضا حجارزاده (مشاور امور رسانه).

داریوش نصیری، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما و ارتباطات است که تاکنون به‌عنوان نویسنده، بازیگر،کارگردان و مدرس تئاتر فعالیت‌های گسترده و موفقی داشته و از آن میان می‌توان اشاره کرد به: دانشجوی نمونه کشوری در بخش فرهنگ و هنر و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری اسلامی ایران و ریاست دانشگاه (سال‌های ۸۹ و ۹۲)، کسب جوایز مختلف بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی از جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی، اجرای نمایش در کشورهایی مانند: ارمنستان، روسیه، امارات و ترکیه و مالزی، دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی.

نصیری هم‌اکنون مدیرگروه و مدرس رشته بازیگری و فیلمسازی و عضو شورای آموزشی و سیاستگذاری فرهنگی‌اجتماعی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است. آخرین اجرای او، نمایش «نام من ایران» در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر هایفست در ارمنستان (اکتبر ۲۰۱۵) بوده است.

نمایش «بازگشت» روزهای ۹ و ۱۱ بهمن‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاترشهر و همچنین روز یکشنبه ۱۰ بهمن مقابل خانه هنرمندان اجرا می‌شود. این نمایش،کاری از گروه تئاتر «دارهام» و مدت‌زمان آن سی دقیقه است.

نمایش «U-Turn» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری مورد حمایت قرار گرفته است.

سی‌و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از ۱ تا ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری در تهران و برخی استان‌های کشور برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×