اعلام برنامه حمایتی از تولید آثار برای عرضه در فضای مجازی


برنامه حمایتی اداره‌کل هنرهای نمایشی از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی در قالب اطلاعیه شماره ۷ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی تئاتر آنلاین به نقل از اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن اطلاعیه شماره ۷ اداره‌کل هنرهای نمایشی با عنوان «حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی» چنین آمده است:

اداره‌کل‌ هنرهای ‌نمایشی با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا در نظر دارد با هدف حمایت از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و همچنین تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را برای بازتولید و یک اجرا جهت ضبط حرفه ای و پخش از بسترهای ‌ارائه آثار در فضای مجازی مورد حمایت قرار دهد. گام نخست این طرح، شامل تعدادی از آثاری خواهد بود که در بهمن و اسفند ۹۸ و فروردین، مهر و آبان ۹۹ بر اساس مستندات در تهران و استان ها آماده اجرا بودند و به خاطر تعطیلی فعالیت ها از روند تولید واجرا باز ماندند.

شرایط و اولویت ها:

۱- این حمایت مربوط به آثاری است که فرایند تولید آنها در بهمن، اسفند ۹۸ و فروردین، مهر، آبان ۹۹ انجام شده اما اجرا نشده اند و امکان باز تولید آنها در یک بازه زمانی حداکثر ۱۵روزه برای یک اجرا و ضبط تصویری قابل انجام باشد.

۲- آثار به لحاظ طراحی تولید و اجرا، امکان رعایت بیشترین حد از پروتکل‌های بهداشتی در فرایند تمرین و اجرا را داشته باشند.

۳- اولویت انتخاب با آثاری است که متن آنها ایرانی باشد.

۴- محدودیتی برای ارائه آثار عروسکی و کودک‌ و نوجوان وجود ندارد.

۵- آثار اجتماعی با رویکرد امیدبخش در اولویت انتخاب خواهد بود.

۶- آثار کمدی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

پخش آثار:

پس از ضبط حرفه‌ای با کیفیت آثار نمایشی در توافق با کارگردان، پخش اثر از سامانه های موجود انجام خواهد شد.

حمایت‌ها:

۱- مبلغ حمایت از هر اثر تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال است که با توجه به وجوه مختلف تولید اثرِ نمایشی تعیین خواهد شد.

۲- در تهران علاوه بر تماشاخانه‌هایی که قرار بر اجرای اثر در آن مکان بوده، با توجه به تقاضاها در صورت موافقت مدیران تالارهای تحت پوشش اداره‌کل ‌هنرهای‌نمایشی (مجموعه تئاترشهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر) امکان استفاده از این تالارها نیز برای اجرا و ضبط آثار وجود دارد.

فرایند ثبت تقاضا:

ثبت تقاضا از طریق مراجعه به بخش حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی در درگاه ایران تئاتر به نشانی (http//www.theater.ir) از تاریخ ۱۵ آذر تا ۳۰ آذر ۹۹ امکان پذیر خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل thmajazi@gmail.com و شماره تلفن‌های ۵-۶۶۷۰۵۱۰۱ (داخلی ۲۱۴) و۶۶۷۳۱۴۱۹ با واحد توسعه فعالیت‌های هنرهای‌نمایشی در فضای مجازی ارتباط برقرار کنند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

معرفی بازیگران جدید «گرگاس‌ها یا روز به خیر آقای وزیر»

بازیگران جدید نمایش «گرگاس ها یا روز به خیر آقای وزیر» که به زودی در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود، معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین، پس از بهناز نازی اکنون کتانه افشاری نژاد، کامبیز امینی، رضا جهانی و دنیا فتحی به عنوان گروه بازیگران نمایش «گرگاس ها یا روز به