» آرشیو مطالب » «گالیله» وارد «تئاتر شهر» می‌شود
3165466
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«گالیله» وارد «تئاتر شهر» می‌شود

دی 26, 1400 1

به گزارش تئاتر آنلاین، شهاب‌الدین حسین‌پور که از سال ۹۸ قصد تولید و اجرای نمایش «گالیله» اثر برتولت برشت را داشت، درباره وضعیت و سرانجام تولید و اجرای این اثر نمایشی به مهر گفت: سال ۹۸ مشغول تمرین نمایش «گالیله» بودیم که ۳ ماه بعد از شروع تمرین‌ها، شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های تئاتری را تعطیل کرد. همان موقع هم به دلیل نبود حمایت مادی و معنوی شرایط سختی داشتیم ولی با گروهی همدل تمرین‌ها را شروع کرده بودیم.

وی ادامه داد: محمد امیر یاراحمدی در روندی چند ماهه نمایشنامه «گالیله» برتولت برشت را دراماتورژی کرد و بازنگری جدیدی انجام شد.

حسین‌پور با اشاره به اینکه طی ۲ سال گذشته یک یا ۲ بار پیشنهادی برای نوبت اجرای نمایش «گالیله» داشته، اظهار کرد: به دلیل شرایط کرونایی و با توجه به گروه پر تعداد نمایش «گالیله» ریسک ابتلای اعضای گروه به کرونا بالا بود و به همین دلیل پیشنهاد اجرای نمایش را نپذیرفتم.

کارگردان نمایش «گالیله» با بیان اینکه جلساتی را با مدیریت مجموعه تئاتر شهر برگزار کردیم، افزود: طبق تفاهم نامه‌ای که منعقد شد قرار است نمایش «گالیله» را پاییز سال ۱۴۰۱ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببریم.

این هنرمند تئاتر یادآور شد: نمایش «گالیله» در ادبیات نمایشی جهان اثر بسیار مهمی است و موضوع مهمی را هم بیان می‌کند. در ایران نیز به اجرای آن به نوعی وصیت‌نامه استاد حمید سمندریان بوده است از این رو برای من هم اثری بسیار ارزشمند است.

حسین‌پور در پایان سخنان خود تأکید کرد: تلاشم این است که به بهترین شکل ممکن و کیفیت بالا و با حضور هنرمندان درجه یک تئاتر نمایش «گالیله» را تولید و اجرا کنم. امیدوارم بتوانم این نمایش را به شکل باشکوهی روی صحنه ببرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×