» آرشیو مطالب » فرهاد آئیش در نقش «گالیله» به صحنه می‌رود/ادای دین شاگرد به استاد
4262073
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

فرهاد آئیش در نقش «گالیله» به صحنه می‌رود/ادای دین شاگرد به استاد

شهریور 6, 1401 0

4262073

فرهاد آئیش بازیگر با سابقه تئاتر ایران با نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور، پاییز سال جاری روی صحنه می‌رود.

شهاب‌الدین حسین‌پور بازیگر و کارگردان تئاتر درباره سرانجام وضعیت تمرین و اجرای نمایش «گالیله» که بیش از ۳ سال است قصد تولید و اجرای این اثر را دارد، به تئاتر آنلاین گفت: سال‌های متمادی است که دغدغه تولید و اجرای نمایش «گالیله» نوشته برتولت برشت و ترجمه استاد حمید سمندریان را دارم و این کار را به نوعی ادای دین به استاد سمندریان می‌دانم.

وی یادآور شد: در دوران پیش از کرونا تمرین‌های نمایش را برای اجرا آغاز کردیم ولی متأسفانه با شیوع ویروس کرونا، کار متوقف شد و طی ۳ سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی نتوانستیم برنامه‌ریزی مناسبی برای تمرین و تولید اجرای «گالیله» داشته باشیم.

حسین‌پور با اشاره به آغاز تمرین‌های نمایش «گالیله» برای اجرا در سال جاری، توضیح داد: در دور جدید تمرین‌های «گالیله» به دلیل شرایط جدید و بنا به شیوه اجرایی، بازیگران نمایش تغییر پیدا کردند و قرار است آقای فرهاد آئیش از بازیگران توانمند و دوست‌داشتنی تئاتر ایران، ایفاگر نقش «گالیله» باشد.

این کارگردان تئاتر افزود: نمایش «گالیله» به قلم توانای محمد امیر یاراحمدی بازنویسی و دراماتورژی شده و علی شمس از نمایشنامه‌نویس و کارگردان موفق تئاتر نیز به عنوان ترانه‌سرای این اثر حضور دارد.

وی در پایان تأکید کرد: به طور حتم مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر با توجه به شیوه اجرایی متفاوت و همچنین نقش‌آفرینی به یادماندنی فرهاد آئیش و دیگر بازیگران توانمند گروه بازیگری نمایش «گالیله»، با اجرایی جذاب مواجه خواهند شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×