عکس‌ های نیوشا توکلیان در موزه‌ لس آنجلس

موزه منطقه‌ای لس آنجلس ( لاکما) چهار عکس از آثار نیوشا توکلیان عکاس ایرانی را به گنجینه خود اضافه کرد.

موزه منطقه‌ای لس آنجلس (لاکما) چهار عکس از آثار نیوشا توکلیان عکاس ایرانی را به گنجینه خود اضافه کرد.

این آثار از دو مجموعه عکس «گوش کن» و «روزی که زن شدم» انتخاب شده است.

دکتر لیندا کوماروف – موزه‌دار بخش هنر ایران موزه لاکما – درباره انتخاب این آثار توضیح داد:« نیوشا توکلیان متعلق به نسل جدیدی از هنرمندان ایرانی است که رسانه عکاسی را به عرصه هنر معاصر منتقل می کنند. ساختارهای زیبا و ترکیب بندیهای خیال برانگیز نیوشا، نه تنها ماهیت پارادوکسیکال جامعه امروزی ایران را به تصویر می‌کشد بلکه در مجموعه قوی «گوش کن» و مجموعه شیرین اما طعنه آمیز «روزی که زن شدم» به دغدغه های زنان می پردازد و من کاملا هیجان زده هستم که ما موفق به ابتیاع نمونه هائی از این دو مجموعه شدیم.»

نیوشا توکلیان در توضیحی کوتاه درباره آثار این مجموعه گفت: فعالیت عکاسی ام در مسیر به تصویر کشیدن قصه‌های ناگفته است.زیرا به عنوان یک عکاس می‌کوشم تا توجه مخاطب را به جزئیات کوچکی که در این دنیای دیوانه گم شده اند جلب کنم. می خواهم تمام آنچه را که به طور معمول در میان سیل اخبار جدی به دست فراموشی سپرده می‌شود در یادها زنده کنم. آن چه را که قصد دارم نشان دهم،مدت‌هاست در بافت شلوغ دنیا فرو رفته و حل شده است.»

نیوشا توکلیان عکاس خودآموخته‌ای است که عکاسی حرفه ای را در سن 16 سالگی در روزنامه زن آغاز کرد و در نشریات دیگر ادامه داد. عکس‌های او در نشریات مختلف جهانی از جمله مجله تایم ، نیوزویک ، اشترن ، لو فیگارو ، کالرز، نیویورک تایمز ، دراشپیگل ، لوموند، ن ر ی هندلس بلد و نشنال جیوگرافیک به چاپ رسیده است.

مهرماه امسال سه قطعه عکس‌ امیر موسوی از مجموعه «سرزمین عجایب» و «گمشده در سرزمین عجایب» توسط موزه «لاکما» در لس‌آنجلس خریداری شد و پیش از آن هم آثار دیگری از بهمن جلالی، سمیرا علیخان‌زاده و یاسمن عامری از سوی بخش هنر اسلامی موزه هنر لس‌آنجلس‌ خریداری شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.