» آرشیو مطالب » تایوان هم فیلم منتخبش را برای اسکار ۲۰۲۳ معرفی کرد
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

تایوان هم فیلم منتخبش را برای اسکار ۲۰۲۳ معرفی کرد

مرداد 24, 1401 1

تایوان با فیلمی با عنوان «آسورای لعنتی» راهی رقابت اسکار ۲۰۲۳ می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از تایوان نیوز، یک درام روان‌شناختی پیچیده و چند لایه با عنوان «آسورای لعنتی» از سوی تایوان به عنوان نماینده این کشور در رقابت نود و پنجمین دوره اسکار در بخش بهترین فیلم بین‌المللی معرفی شد.

این درام که جذاب، خشن و چندوجهی است به یاس جوانان افسون زده تایپه که ناشی از مبارزه بی‌وقفه برای آشتی دادن موقعیت اجتماعی‌شان با فشارهای فزاینده بزرگسالی است می‌پردازد و تیراندازی تصادفی یک نوجوان کاملاً معمولی به مردم را تصویر کرده است.

وقتی «جان» در شب تولد ۱۸ سالگی‌اش در یک بازار شبانه به یک مرد تیراندازی می‌کند، ۶ نفر در این مسیر تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این نوجوان که همه وقتش را صرف بازی آنلاین «دنیای سلطان» می‌کند و یک وبسایت کمیک ایجاد کرده، از سوی پدر سخت‌گیرش وادار می‌شود تا برای ادامه تحصیل راهی خارج از کشور شد و از اینجاست که او یک اسلحه آنلاین سفارش می‌دهد.

با وجود اینکه اغلب چنین مجرمانی با والدین‌شان از سوی جامعه محکوم می‌شوند، اما دلایل اجتماعی و روانی منجر به تیراندازی همچنان به صورت یک راز باقی مانده است، به ویژه که چنین خشونت‌هایی به ندرت در تایوان رخ می‌دهد.

لوی یی-یان کارگردان این فیلم ست و فیلمنامه را نیز خود وی با همکاری سینگ چن نوشته است. جوزف هوانگ نیز در نقش اصلی بازی کرده است.

۶ شخصیتی که به نوعی درگیر این رویداد شده‌اند پیچیده و چند بعدی هستند و هر یک جنبه‌های مثبت و منفی از خود نشان می‌دهند. این رویدادها از زندگی واقعی و بر مبنای گزارش‌های روزنامه‌ها الهام گرفته‌اند.

این فیلم نخستین بار نوامبر ۲۰۲۱ در جشنواره فیلم اسب طلایی تایپه به نمایش درآمد و جایزه بهترین بازیگر مکمل زن را برای بازی وانگ یو-ژوان از آن خود کرد. این جایزه به علاوه جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین موسیقی نیز حاصل حضور این فیلم در جشنواره فیلم تایپه ۲۰۲۲ بود. این فیلم در جشنواره فیلم سنگاپور، فیلم تایوان در استرالیا و فیلم‌های تایوان در ونکوور نیز شرکت کرده است.

تایوان چهارمین کشوری است که پس از ایرلند با «دختر ساکت»، سوییس با «یک تکه آسمان» و کره جنوبی با «تصمیم به ترک»، نماینده خود را برای شرکت در اسکار بین‌المللی ۲۰۲۳ معرفی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×