» آرشیو مطالب » پیام تبریک مدیر کل هنرهای نمایشی برای روز ملی هنرهای نمایشی
کاظم نظری به مناسبت روز جهانی هنرهای نمایشی
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

پیام تبریک مدیر کل هنرهای نمایشی برای روز ملی هنرهای نمایشی

فروردین 7, 1403 زمان مطالعه: 2 دقیقه 0

کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی به مناسبت، 7 فروردین‌ماه، روز ملی هنرهای نمایشی، پیامی منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی، به مناسبت بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی، که همزمان با روز جهانی تئاتر(27 مارس) برگزار می‌شود،‌ پیام تبریکی خطاب به هنرمندان و علاقه‌مندان این هنر زنده، صادر کرد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در متن پیام کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی آمده است: هفتم فروردین ماه، روز ملی هنرهای نمایشی، به عنوان حقیقتی ناگزیر و ضرورتی دلپذیر برای همگان است.

ضرورتی که بیش از آن که ایجابی هنری باشد؛ نیاز زندگی ِ فردی و مولفه‌ای برای زیست ارزشمند اجتماعی است که در ادوار مختلف تاریخی، از دل زمان، عبور کرده. و چون از متن زندگی و بطن تفکّر و دغدغه‌های درونی انسان، برآمده و بالیده است؛

تو گویی همزاد آدمی است و همچون هویّت ِ خاص هر فردی، هر متن ِ نمایشی و هر بازی بازیگری نیز بر روی صحنه یا سطح خیابان، در هیات آدمی یا در شمایل ِ چیزی یا سایه و پیکرک‌هایی برساخته از خیال و نخ و پارچه و…، همه و همگی، جهان متفاوت خود را دارند و امضای منحصر به فرد خود را.

و چه بسیار بوده‌اند کسان که پیام زندگی را در صحن هنر و بر صحنه‌های تئاتر، دریافته و با صداقتی شایسته‌ی انسان، با مخاطب ِ خود در میان گذاشته‌اند و در فرصت کوتاه ِ عمر آدمی، دیگران و خویش را به خیمه‌زدن و تامّل در عرض زندگی و یافتن پاسخی برای چگونه بودن، چگونه ماندن و چگونه رفتن، صرف کرده‌اند و با اغتنام فرصت، نقشی از خود به صحنه زده و به یادگار، بر جای گذاشته‌اند تا نام و صدایشان را به یاد داریم و چه بسا به نیکی یاد کنیم؛ چرا که آن چه می‌ماند.

صدای روشن و هدایتگر ِ حقیقت است و نغمه و نقشی که مردم، به یاد می‌سپارند و باور کنیم که این، تئاتر است که بدون مردم و مخاطبان همیشه آشنای خود، بی‌تردید سرمایه‌ای ندارد برای ماندن و برای تداوم داشتن؛ و روز ملی هنرهای نمایشی، روز بازیابی این راز و پاسداشت این سرمایه و این نقش آفرینی و شناسایی رمز ماندگاری و نگهداشت حرمت این عرصه و صحنه است در همراهی دست‌ها و اندیشه‌های تحوّل‌گرا و معنا بخش و جستجوی تئاتر و رسالت بزرگش که به این هنر اصیل و روز آمد و مدرن، هویّت و جهت می‌دهد و از این منظر، هر روز، روز تئاتر است؛

چرا که هر روز، انتظاری تازه برای اتفاقی نو و فرصتی تازه برای زندگی است؛ زندگی‌ای که امیدوارانه هر روز می‌گوید امّا باز باید بود؛ باید زیست! این روز ناگزیر، بر تمامی آنانی که در تئاتر، مفهوم والای زندگی و تداوم سربلندی خود و فرهنگ و کشور خویش را جستجو می‌کنند؛ مبارک باد.

به مناسبت روز هنرهای نمایشی

In the name of God
The 27th of March, National Performing Arts Day and World Theater Day is a reminder of “theatre” as an inevitable truth and a pleasant necessity for everyone.
A necessity that is more than an artistic positive; The need of individual life is a component for a valuable life.
May this day be blessed to all those who search for the high meaning of life and the continuity of their pride, their culture and their country in the theater.
Kazem Nazari
General Director
Dramatic Arts Center of Iran
President of Iran Center of ITI.

به مناسبت روز هنرهای نمایشی.jpg 2

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×