مطالب موضوع برگزیده

موزه تئاتر ایران در دست طراحی‌ های قرار گرفت

موزه تئاتر ایران در دست طراحی‌ های قرار گرفت

سرپرست گروه تئاتر «آران» با اشاره به افتتاح موزه عروسک ها و اشیای اپراهای عروسکی این گروه، اعلام کرد که طراحی موزه تئاتر ایران را هم در دست انجام دارد.

اجرای اُپرای «بازگشت اولیس به میه» در تئاتر شانزه لیزه پاریس

تئاتر آنلاین: اُپرای «بازگشت اولیس به میه» یکی از آثار کلیدی ادبیات غنایی است که کلودیو مونته وردی، سراینده و آهنگساز ایتالیایی، در سال ۱۶۴۰ میلادی آن را نوشته است. نسخه تازه ای از این اثر در تئاتر شانزه لیزه پاریس به اجرا درآمده است.

نمایش می سی سی پی نشسته می میرد

تئاترهایی که جیب کارگردانان را پر از پول کردند!

در این گزارش به بررسی پرفروش‌ترین نمایش‌هایی که در مجموعه تئاتر شهر، تالار وحدت، تماشاخانه ایرانشهر، تماشاخانه سنگلج، تالار هنر، بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، تالار مولوی، خانه نمایش اداره تئاتر پرداخته‌ایم.

از برگزاری تئاتر فجر تا شایعه سوختن تئاتر شهر در شعله های آتش

تئاتر ایران در زمستان ۹۵ شاهد برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و همچنین اخباری مبنی بر آتش سوزی در تئاتر شهر و وجود نام ۲ مقام وزارت ارشاد دولت دهم در لیست تحریم ها، بود.

هیچ ملتی با اجرای نیمه آگاهانه آثار ملل دیگر صاحب هنر ملی نمی‌شود

علی نصیریان هنرمند پیشکسوت پیام روز ملی تئاتر را نوشت و در آن تاکید کرد برای شکل گیری هنر ملی نباید صرفا به الگوبرداری از هنر دیگر کشورها پرداخت.

پیام ایزابل هوپر به مناسبت روز جهانی تئاتر منتشر شد

پیام روز جهانی تئاتر که هر سال توسط یکی از صاحب نظران یا هنرمندان تئاتر نوشته می شود امسال توسط بازیگر صاحب نام تئاتر و سینمای فرانسه ایزابل هوپر منتشر شده است.

حدیث حسنوند

گفت وگو با حدیث حسنوند، طراح صحنه تئاتر

تئاتر آنلاین: حدیث حسنوند گفت: متاسفانه در بخش برگزاری کارگاه در زمینه طراحی صحنه با ضعف رو به رو هستیم، تا الان ورکشاپی را ندیده ام که در سطح جهانی و یا حتی پایین تر از معیارهای بین المللی برگزار شود.

Top