» آرشیو مطالب » «یه روز دیگه» را تجربه کنید/ وودی آلن ایرانی در تئاتر شهر!
4075307
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«یه روز دیگه» را تجربه کنید/ وودی آلن ایرانی در تئاتر شهر!

اردیبهشت 16, 1401 0

4075307

نادیا فرجی بازیگر و کارگردان تئاتر قصد دارد از ۶ خرداد سال جاری نمایش «یه روز دیگه» را در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرد.

نادیا فرجی بازیگر و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین تجربه خود در این عرصه، به تئاتر آنلاین گفت: قصد دارم نمایش «یه روز دیگه» را که خودم با ایده‌ای برگرفته از نمایشنامه «مرگ در می‌زند» وودی آلن نوشته‌ام، از ۶ خرداد در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرم.

وی درباره روند شکل‌گیری و نگارش نمایشنامه «یه روز دیگه»، توضیح داد: در زمان دانشجویی نمایشنامه «مرگ در می‌زند» وودی آلن را کار کردم و از همان زمان علاقه زیادی به این متن به لحاظ مفهومی داشتم. ۳ سال پیش تصمیم گرفتم این نمایشنامه را ایرانیزه کنم و با ایده‌ای برگرفته از «مرگ در می‌زند»، نمایشنامه «یه روز دیگه» را نوشتم.

فرجی افزود: در نمایشنامه «یه روز دیگه» بر خلاف «مرگ در می‌زند»، به جای شخصیت مرد از شخصیت زن استفاده کردم که خودم و الهه پورجمشید ایفاگر نقش‌های این اثر هستیم.

کارگردان «یه روز دیگه» درباره شیوه مدنظر برای اجرای این اثر نمایشی، گفت: در طراحی صحنه نمایش از فضای رئال دور و به سوررئال نزدیک شدم ولی پرداخت اجرایی نمایش کاملاً رئال است.

این هنرمند عرصه تئاتر درباره دشواری‌های تولید یک اثر نمایشی در شرایط کرونایی و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی فعلی، یادآور شد: ما در زمانی که شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا در اوج بود، تمرین‌های نمایش را شروع کردیم و هر ۲ بازیگر درگیر این ویروس شدیم و شرایط سختی داشتیم. در نهایت حدود ۳ ماه تمرین کردم تا در دی‌ماه سال گذشته و بعد از بازبینی، مجوز اجرا را دریافت کردیم.

فرجی تأکید کرد: به دنبال جذب تهیه‌کننده هستم زیرا هزینه‌های تولید و اجرای نمایش بالا است و باید این هزینه‌ها را تأمین کرد.

وی در پایان سخنان خود درباره تعداد اجراهای نمایش «یه روز دیگه»، گفت: قرار است این نمایش ۲۵ اجرا در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر داشته باشد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×