» آرشیو مطالب » واکنش انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران به وقایع تئاتر شهر
4045465
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

واکنش انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران به وقایع تئاتر شهر

بهمن 12, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران، در اعتراض به حوادث فجیع اطراف تئاتر شهر، مخدوش شدن امنیت روانی شهروندان و به خطر افتادن حریم و حرمت این مقصد فرهنگی و هنری دیرپای کشور انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران بیانیه ای صادر کرده است.

در این بیانیه آمده است:

«حکایت ویرانی تئاتر شهر، تنها به از دست رفتن یکی از مهم‌ترین بناهای این سرزمین ختم نمی‌شود. شرح یک غارت فرهنگی است که در تخریب یک ساختمان تجلی یافته است. غارتی خاموش و خوف‌ناک که شکوه و عظمت تئاتر نجیب ایران را نشانه رفته است. در چهل و نهمین سال‌روز تاسیس این بنای ماندگار، غمگنانه شاهدیم که چیزی از حیثیت مادی و معنوی آن باقی نمانده، از درون و برون فرو پاشیده، به بازار مکاره‌ای شرم‌آور تقلیل یافته و اراذل و اوباش آن‌ را به پاتوقی امن برای انواع بزهکاری‌های اجتماعی تبدیل کرده‌اند.

ناگفته پیداست دیگر کاری از دست مدیران بی‌کفایتی که خود به‌دست خود این فاجعه را رقم زده‌اند، برنمی‌آید. اما خانواده‌ تئاتر هم‌چنان می‌تواند، با اراده و همت جمعی در مقابل این ویران‌گری سازمان‌یافته و عمدی بایستد، اعتراض کند، فریاد بزند و مطالبات بر حق خود را برای حفظ این یادگار با ارزش از یاد نبرد.

انجمن کارگردانان تئاتر ایران از همه‌ هنرمندان و هنردوستان هنرهای نمایشی ایران دعوت می‌کند در یک هم‌صدایی پر شور، آغازگر راهی تازه برای نجات تئاتر شهر از شر ویرانی و غارت باشند.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×