» آرشیو مطالب » «همین حوالی» یک درام اجتماعی است/ دعوا بر سر ارث و میراث
2952710
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«همین حوالی» یک درام اجتماعی است/ دعوا بر سر ارث و میراث

آبان 21, 1397 0

2952710
کارگردان «همین حوالی» با اشاره به فضای رئالیستی نمایش درباره دیگر ویژگی‌های این اثر نمایشی گفت.

رضا بهرامی که از ۲۱ آبان ماه نمایش «همین حوالی» را در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی دارد، در این باره به تئاتر آنلاین گفت: برخلاف غالب نمایش‌هایی که معمولا در حوزه هنری اجرا می‌شود «همین حوالی» نه اثری مناسبتی است و نه مربوط به دفاع مقدس بلکه یک درام اجتماعی است که روابط بین یک خانواده جنوب شهری را به تصویر می‌کشد.

وی ادامه داد: کهبد تاراج نویسنده این اثر نمایشی است که قبلا همین متن را با عنوان دیگری به نام «سوگواری قبل از مصیبت» در تالار محراب به صحنه برده بود و در حال حاضر همین نمایشنامه با تغییر عنوان و تغییر و تحولاتی اندک به صحنه می‌رود.

کارگردان «بیست متری جوادیه» درباره داستان نمایش توضیح داد: «همین حوالی» درباره خانواده‌ای است که در آن پدر خانواده مدتی است در بستر بیماری قرار گرفته و فرزندانش برای تصاحب قدرت و تقسیم ارث و میراث به جان هم افتاده اند. پدر که حاج کاظم نام دارد زن‌های مختلفی داشته و هرکدام از بچه‌هایش از یکی از همسرانش هستند و همین مساله یکی از دلایل اختلاف بین آنهاست و در جریان بیماری پدر، هرکس می خواهد به نوعی عقده هایش را خالی کند.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: این نمایش فضایی کاملا رئالیستی دارد و در فضاسازی و بازی ها تلاش شده است زندگی یک خانواده پایین شهری ایرانی با جزئیات برای مخاطب به نمایش درآید.

نمایش «همین حوالی» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از ۲۱ آبان تا ۲۱ آذر، هر روز ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در تقاطع خیابان حافظ و سمیه اجرا می‌شود.

امیر عدل‌پرور، حمیدرضا ملاحسینی، احسان مجیدی، فهیمه معین، روژینا ابراهیمی، کامبیز نیک آمیز، حانیه حافظی و نوشین میناییفرد در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

بهرامی پیش از این نمایشنامه «بیست‌ متری» را به نویسندگی کهبد تاراج روی صحنه برده است و در نمایش‌های «جوادیه»، «سوگواری قبل از مصیبت»، «عکس خانوادگی» و «عبدل‌میمون، لات پاکوتاه» با او همکاری داشته‌ است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×