» آرشیو مطالب » «مده‌آ-ماتریال» جایگزین «مسخ» شد/ شاهکار هاینر مولر در تئاتر شهر
3404256
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«مده‌آ-ماتریال» جایگزین «مسخ» شد/ شاهکار هاینر مولر در تئاتر شهر

اسفند 21, 1398 0

3404256
ناصر حسینی‌مهر اعلام کرد برای اجرا در سال ۹۹، نمایش «مده آ-ماتریال» اثر هاینر مولر را جایگزین نمایش «مسخ» کافکا کرد.

ناصر حسینی مهر مدرس، مترجم، بازیگر و کارگردان تئاتر که طی ۲ سال اخیر قصد اجرای نمایش «مسخ» اثر کافکا را بر صحنه تئاتر داشت، درباره وضعیت فعالیت خود در زمینه کارگردانی تئاتر در سال ۹۹ به تئاتر آنلاین گفت: طی یک سال اخیر متن کامل نمایشنامه «مده آ-ماتریال» اثر هاینر مولر را ترجمه کردم و جهت انتشار به یکی از ناشران تحویل دادم. ضمنا این نمایشنامه را برای اجرا به مجموعه تئاتر شهر پیشنهاد دادم تا جایگزین نمایشنامه «مسخ» اثر کافکا شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه اعلام شده مجموعه تئاتر شهر، نوبت اجرا در پاییز سال ۹۹ در نظر گرفته شده است که امیدوارم شرایط فراهم شود تا «مده آ-ماتریال» را که به همراه «هملت ماشین» یکی از آثار مطرح دراماتیک جهان است، روی صحنه ببرم.

حسینی مهر درباره موضوع نمایشنامه «مده آ-ماتریال» توضیح داد: موضوع نمایشنامه مده آ است که طی آن جهان امروز را مطرح می کند. این اثر پر از تصویر و جملات جادویی است و اجرای آن برای نسل جوان خیلی پرانگیزه خواهد بود.

این کارگردان تئاتر اظهار امیدواری کرد بعد از ۴ سال دوری از صحنه تئاتر، سال ۹۹ نمایش «مده آ-ماتریال» را که به عنوان یکی از آثار مدرن امروز جهان شناخته می شود روی صحنه ببرد.

وی در پایان سخنان خود درباره نحوه انتخاب بازیگران این اثر نمایشی، یادآور شد: «مده آ-ماتریال» ۳ بازیگر دارد و از این رو نیازی به انتشار فراخوان بازیگری نیست و از بازیگران خوبی که می‌شناسم برای حضور در این نمایش بهره خواهم برد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×