» آرشیو مطالب » مخاطب تشنه فیلم و تئاتر کودک و نوجوان است/ نیاز به حمایت و تبلیغ
مخاطب تشنه فیلم و تئاتر کودک و نوجوان است/ نیاز به حمایت و تبلیغ
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

مخاطب تشنه فیلم و تئاتر کودک و نوجوان است/ نیاز به حمایت و تبلیغ

اردیبهشت 14, 1402 0

فرهاد بشارتی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها به عنوان یکی از اعضای هیأت داوران سومین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار حضور دارد، درباره این جشنواره به خبرنگار مهر گفت: جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار سومین دوره برگزاری خود را سپری می‌کند. کلاً این جشنواره حرکت خوبی است که فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی را به کودکان و نوجوانان نشان می‌دهد و آشنایی کودکان و نوجوانان با این فرهنگ می‌تواند برای آینده‌شان راهگشا باشد.

وی ادامه داد: اگر جشنواره در فصلی برگزار شود که کودکان و نوجوانان متمرکز بر درس و حضور در مدارس نباشند بهتر است. در کل می‌توان گفت که جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان ایثار هنوز خیلی راه برای رسیدن به اهداف خود دارد و باید با بازنگری و حمایت از طرف نهادها به سطح و کیفیت بالای خود برسد.

بشارتی درباره وضعیت کنونی تئاتر کودک و نوجوان در سطح کشور، متذکر شد: باید همه جانبه به تئاتر کودک و نوجوان فکر شود زیرا هنرمندان و فعالان این عرصه مهجور مانده و حمایت خاصی نمی‌شوند. شاید با افزایش جشنواره‌ها توجه بهتر شود. این مهم را نباید فراموش کنیم که کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور هستند و باید برای رشد فرهنگی آن‌ها به هنر و تولیدات هنری توجه ویژه‌ای شود.

این هنرمند عرصه تئاتر و سینما یادآور شد: در حال حاضر در تلویزیون بسیاری از کارهایی که برای کودکان و نوجوانان تولید می‌شد تعطیل شده‌اند. در سینما هم طی سال‌های اخیر آنگونه که باید و شاید به موضوع تولید فیلم‌های کودک و نوجوان توجه نشده است.

وی تأکید کرد: مخاطب هنوز تشنه دیدن فیلم و تئاترهای کودک و نوجوان است زیرا بزرگترها هم باید تئاتر و فیلم‌های کودک و نوجوان را ببینند تا در زمینه پرورش این گروه سنی تأثیرگذار باشند.

بشارتی در پایان سخنان خود تصریح کرد: باید برای تئاتر کودک و نوجوان تبلیغ گسترده وجود داشته باشد و شهرداری‌ها از جمله شهرداری تهران باید از فعالیت‌های هنری حمایت کند. بسیاری از مردم اطلاع ندارند که تئاترهای کودک و نوجوان اجرا می‌شود. شهرداری تهران برای هر اتفاقی سطح شهر را مملو از تبلیغ می‌کند ولی برای تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان چنین امکانی فراهم نیست. حتی امکان تبلیغ در خیابان‌های مجاور سالن‌های میزبان اجرای آثار نیز فراهم نیست. متأسفانه از تئاتر کودک و نوجوان حمایت لازم انجام نمی‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×