» آرشیو مطالب » «ماراساد» در تئاتر مولوی روی صحنه می‌ رود
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«ماراساد» در تئاتر مولوی روی صحنه می‌ رود

فروردین 14, 1396 0

نمایش «ماراساد» اقتباسی آزاد از نمایشنامه «شکنجه و قتل ژان پل مارا به اجرای ساکنان تیمارستان شارنتون به کارگردانی مارکی دو ساد» نوشته پیتر وایس از ١٨ فروردین ماه در تالار مولوی اجرا می شود.

‎به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «ماراساد» به کارگردانی مریم برزگر و با بازی شکیب شجره و همایون حیدرزاده از ١٨ فروردین ماه تا ٦ اردیبهشت ماه هر روز ساعت ١٩:٣٠ در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: مارکی دو ساد، نویسنده عاقل دیوانه فرانسوی در تیمارستان شارنتون بستری است، بیماری روحی و چند شخصیتی وی را به زندگی و کارگردانی تصاویر و احوالات ذهنی‌اش می‌کشاند تا جایی که پرستارش سیمون را نیز وادار به ایفای نقش در زندگی ذهنی خود می‌کند. نمایش ذهنی مارکی دو ساد، مرگ ژان پل مارا سردار خوناشام ارتش ژاکوبن‌ها در انقلاب فرانسه است که بر اثر بیماری پوستی و سوزش بدن در لاوک آب خنک بسر می‌برد و توسط شارلوت کورده جوان از مخالفان تفکراتش در حمامش به قتل می‌رسد …

دیگر عوامل نمایش عبارتند از: طراح لباس: الهام قاسمیان، طراح صدا و آهنگساز الکترنیک: سعید هژبری، آهنگساز کلاسیک: پندار عظیمی، طراح گرافیک و پوستر: امیر رجبی، عکاسی و ساخت تیزر: مهدی پارسی، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، روابط عمومی: گروه هنری پژواک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×