» آرشیو مطالب » انتشار فراخوان چهارمین دوره‌ هفته‌ تئاتر دانشگاه هنر
هفته تئاتر جشنواره دانشجویی
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

انتشار فراخوان چهارمین دوره‌ هفته‌ تئاتر دانشگاه هنر

اسفند 14, 1402 زمان مطالعه: 1 دقیقه 3

فراخوان چهارمین دوره هفته‌ تئاتر دانشگاه هنر تهران منتشر شد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین، چهارمین دوره‌ هفته‌ تئاتر دانشگاه هنر تهران پس از حدود ۱۰ سال برگزار می‌شود. هدف این جشنواره فراهم کردن فرصتی‌ است تا جانی نو به فضای رخوت‌زده‌ تئاتر دانشگاهی بدمد و امکانی برای شکوفایی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف و گسترش ارتباط‌های بین‌دانشگاهی فراهم شود.

هفته‌ تئاتر در ۲ بخش برگزار خواهد شد؛ بخش اصلی یا رقابتی که بین‌دانشگاهی‌ است و امکان شرکت در آن برای دانشجویان تمام دانشگاه‌ها میسر است و بخش غیررقابتی که مختص دانشجویان دانشگاه هنر تهران است. آثار در ۲ بخش محیطی و صحنه‌ای به اجرا درخواهند آمد. بدین ترتیب شرکت‌کنندگان امکانات متنوعی برای به اجرا درآوردن ایده‌هاشان خواهند داشت.

فراخوان هفته تئاتر دانشگاه هنر.jpg 2

این جشنواره بر خلاقیت، پویایی و ایده‌های نو تأکید دارد؛ بهره‌گیری از امکانات فضاهای اجرایی و نیز امکانات جانبی‌ که جشنواره در اختیار شرکت‌کنندگان می‌گذارد (کارگاه‌ها، منتورهای باتجربه و جلسات نقد و بررسی)، بستر مناسبی برای ساختن اجراهایی در راستای هدف جشنواره، مهیا می‌کند.

متقاضیان شرکت در چهارمین دوره‌ هفته‌ تئاتر می‌توانند تا تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ آثار خود را به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کنند. هیات انتخاب پس از بررسی، آثار برگزیده را اعلام خواهد کرد تا گروه‌های اجرایی رسماً فعالیت خود را در جشنواره آغاز کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند برای آگاهی بیش‌تر از روند و شیوه‌ برگزاری جشنواره بخش «شرایط و قوانین» و نیز فایل پی‌دی‌اف «فراخوان جشنواره» را در سایت جشنواره https://Theatreweek.art مطالعه کنند.

انتشار فراخوان چهارمین دوره‌ هفته‌ تئاتر دانشگاه هنر پس از 10 سال

پس از برگزاری اولین و دومین دوره‌ی جشنواره‌ی هفته‌تئاتر دانشگاه هنر تهران در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ و پس از سکوتی ده‌ساله، چهارمین دوره‌ی هفته‌تئاتر به اهتمام جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر و نیز حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعیِ این دانشگاه، آهنگِ آغاز کرده است.

دوره‌ی نخست و دوم جشنواره به واسطه‌ی حضور داوران فرهیخته، جلسات و کارگاه‌های متعدد و تلاش‌های دانشجویان تئاتر که مهم‌ترین خواسته‌شان، حضور روی صحنه، را محقق می‌کردند حائز اهمیتی ویژه در جریان تئاتر دانشگاهی شد. اکنون دوره‌ی چهارم در پی دواندن خون تازه‌ای به رگ‌های فسرده‌ی جشنواره‌های دانشجویی‌ست. به این منظور کانون نمایش این دانشگاه، فراخوان دبیری چهارمین دوره‌ی هفته‌تئاتر را در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲ منتشر کرده است. در پی انتشار این فراخوان متقاضیان موظف شدند پروپوزال‌های خود را تا تاریخ ۱ مهرماه برای کانون نمایش دانشگاه ارسال کنند تا از میان پروپوزال‌های فرستاده‌شده، برگزیده معیّن شده و دبیر فعالیت خود را آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×