» آرشیو مطالب » ضبط موسیقی اپرای عروسکی «خیام» در انگلستان
1958327
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

ضبط موسیقی اپرای عروسکی «خیام» در انگلستان

شهریور 23, 1395 0

سرپرست گروه تئاتر «آران» اعلام کرد که ضبط بخش‌هایی از موسیقی اپرای عروسکی «خیام» در انگلستان انجام می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین ، بهروز غریب‌ پور درباره روند تولید اپرای عروسکی «خیام» به مهر گفت: بر اساس وعده‌های معاون هنری وزیر ارشاد و همچنین مدیرعامل بنیاد رودکی در انتظار هستیم تا شرایط به گونه‌ای باشد که از تولید و ساخت اپرای عروسکی «خیام» حمایت کنند و امیدوارم این وعده‌ها جامه عمل بپوشند. البته به موازات انجام کارهای اداری، بخش تولید موسیقی اپرای «خیام» هم به نقاط بسیار خوبی رسیده است.

وی ادامه داد: از جمله دوستانی که از حامیان معنوی تولید اپرای عروسکی «خیام» است، شرایطی را فراهم کرده که بخش‌هایی از موسیقی این اپرای عروسکی توسط فرشاد بهزاد از هنرمندان موسیقی ایرانی‌تبار انگلستان در شهر لندن ضبط شود به همین منظور در حال فراهم کردن مقدمات گرفتن ویزا برای امیر بهزاد آهنگساز اپرای عروسکی «خیام» برای سفر به انگلستان هستیم تا ضبط بخش‌هایی از موسیقی در شهر لندن و با همکاری فرشاد و امیر بهزاد انجام شود.

سرپرست گروه تئاتر «آران» یادآور شد: انتخاب خواننده‌ها ادامه دارد و تا انتهای شهریورماه همه نقش‌های اپرای عروسکی «خیام» انتخاب و ضبط نهایی این بخش نیز آغاز می‌شود. در بخش ساخت عروسک‌های اپرا نیز فعال هستیم و در مجموع کارهای تولید اپرای «خیام» به خوبی پیش می‌رود و اگر بودجه تأمین شود سریع‌تر پیش خواهیم رفت.

غریب‌پور درباره زمان اجرای اپرای عروسکی «خیام» تأکید کرد: اگر بودجه به موقع تأمین شود امیدوار هستیم تا اپرای عروسکی «خیام» را در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا کنیم.

وی درباره برنامه گروه تئاتر «آران» برای اجرای اپرای عروسکی «عاشورا» در ایام ماه محرم اظهار کرد: گروه جوانی از من اجازه گرفتند تا با استفاده از موسیقی و صدای اپرای عروسکی «عاشورا»، اپرایی را به صورت زنده و با حضور بازیگر روی صحنه ببرند. این گروه به گفته خود حدود یک سال است که روی این اپرای زنده کار می‌کند از این رو ما امسال اپرای عروسکی «عاشورا» را به صحنه نمی‌بریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×