» آرشیو مطالب » اجرای متن داریو فو توسط هنرمندان ایرانی در اروپا
نمایش زن تنها
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

اجرای متن داریو فو توسط هنرمندان ایرانی در اروپا

بهمن 19, 1395 0

دو استندآپ کمدی و یک نمایش به کارگردانی کاوه مهدوی و بازی امیرکربلایی زاده، معصومه شیخ‌زاده و فرامرز قلیچ خانی در سوئد به صحنه می‌رود.

به گزارش تئاتر آنلاین، دو استندآپ کمدی با بازی امیرکربلایی زاده و کارگردانی کاوه مهدوی یکشنبه 24بهمن‌ماه ساعت16:30 در سوئد اجرا می‌شود. استندآپ کمدی «صلح» و یک استندآپ کمدی دیگر که بی‌کلام است، با بازی امیر کربلایی زاده‌، در سالنی اجرا می‌شود که85 درصد مخاطبان غیر ایرانی هستند.
همچنین نمایش «زن تنها» نوشته داریو فو که یک شخصیت زن دارد، با بازی فرامرز قلیچ خانی و معصومه شیخ‌زاده که قلیچ خانی نقش یک زن را در این نمایش بازی می کند. دراماتورژی این متن را کاوه مهدوی برعهده داشته و برای این اجرا از ترجمه منیژه محامدی از متن «زن تنها» استفاده‌شده و قرار است انجمن تئاتر سوئد و کشورهای اسکاندیناوی به تماشای این اثر بنشینند.
کاوه مهدوی، کارگردان این نمایش‌ها درباره این سفر به ایران تئاتر گفت:‌ «ما همراه با گروهمان با مجموعه نمایش‌هایی به سوئد می‌رویم و امیدوار هستیم در این مدت کوتاهی که در کشور سوئد اقامت داریم، بتوانیم زمینه‌ساز مراودات فرهنگی خوبی در آینده باشیم».
او گفت: ‌«بنیاد «استرینبرگ» یکی از قوی‌ترین بنیادهای تئاتری در کشور سوئد است و تلاش می‌کنیم بتوانیم بستر همکاری خوبی را داشته باشیم. با توجه به اینکه با نمایندگان انجمن ایکیا (انجمن مراودات فرهنگی ایران و سوئد) صحبت کرده‌ایم، فکر می‌کنم شرایط خوبی برای تبادلات فرهنگی در آینده وجود دارد».

ایران تئاتر

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×