داوران رویداد ملی «چهارراه» مشخص شدند

قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی و عبدالحی شماسی به عنوان داوران رویداد ملی «چهارراه» معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین، ایوب آقاخانی طراح مسابقه‌ سراسری نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» و مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری از فعالیت‌های تیم داوران این مسابقه‌ کشوری خبر داد. وی، قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی و عبدالحی شماسی […]


قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی و عبدالحی شماسی به عنوان داوران رویداد ملی «چهارراه» معرفی شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین، ایوب آقاخانی طراح مسابقه‌ سراسری نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» و مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری از فعالیت‌های تیم داوران این مسابقه‌ کشوری خبر داد.

وی، قطب‌الدین صادقی، سعید اسدی و عبدالحی شماسی را داوران این مسابقه معرفی و اشاره کرد که این گروه پیش از اعمال محدودیت‌های بیشتر اجتماعی به خاطر شیوع ویروس کرونا آثار را دریافت کرده و فرایند داوری‌شان در حال اتمام است.

آقاخانی اظهار امیدواری کرد که تا پایان پاییز نتایج برای اعلام آماده شوند.

مسابقه‌ سراسری اقتباسی نمایشنامه‌نویسی «چهارراه» همزمان با روز قلم، یعنی چهاردهم تیر، فراخوان خود را از طرف دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری منتشر کرد و از کلیه‌ علاقه‌مندان نمایشنامه‌نویسی خواست تا با اقتباس وفادارانه و یا الهام از چهار اثر ادبیات کهن کشور، «شاهنامه»‌ فردوسی، «جوامع‌الحکایات و لوامع‌الروایات»، «مثنوی معنوی» و «گلستان سعدی» نمایشنامه نوشته و به دبیرخانه‌ این مسابقه ارسال کنند.

داوری در حال حاضر روی ۸۵ اثر از ۱۹ استان کشور در حال انجام است.