» آرشیو مطالب » خوانشی تازه از «دوازده مرد خشمگین» روی صحنه تئاتر
4276321
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

خوانشی تازه از «دوازده مرد خشمگین» روی صحنه تئاتر

شهریور 19, 1401 0

4276321

نمایش «دوازده» به کارگردانی رامتین کیان‌پور از یکشنبه ۲۰ شهریور در عمارت نمایشی سیمرغ روی صحنه می‌رود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی نمایش، «دوازده» عنوان نمایشی است که با طراحی و کارگردانی رامتین کیان‌پور و تهیه کنندگی علی کیان‌پور از یکشنبه ۲۰ شهریور در عمارت نمایشی سیمرغ روی صحنه می‌رود. این نمایش روایتگر داستان یک قتل و قضاوتی است که پس از آن ذهن گروهی از افراد را به تسخیر خود در می‌آورد.

متن نمایشنامه «دوازده» برگرفته از فیلم سینمایی «دوازده مرد خشمگین» نوشته رجینالد رز محصول ۱۹۵۷ آمریکا است که در فضایی متفاوت اجرا خواهد شد.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «پسری ۱۸ ساله به جرم قتل پدرش متهم می‌شود و دوازده نفر اعضای هیات منصفه باید برای گناهکاری یا بی گناهی او تصمیم بگیرند.»

بازیگرانی که در «دوازده» نقش آفرینی به ترتیب حروف الفبا عبارتند از رضا برزن، شهرزاد خانزاده، مهدی ذاکر، علیرضا رشیدی، رویا ریخته‌گرها، علی رجب‌سعیدی، پرهام صداقت، پرستو علیزاده، مازیار فرجی، رامتین کیان پور، محمدرضا هاشم‌پور، سعید یاری، شیرین یگانه مرادی و با همراهی همایون ارشادی و هوتن شکیبا.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از برنامه‌ریز و دستیار کارگردان: کیمیا شاهرخی، مشاور کارگردان: پونه پارسایی، مدیر تولید: کیمیا شاهرخی و رامتین کیان پور، مجری طرح: شاهین صادقیان، طراح گریم: بهنام معیریان، مجریان گریم: صنم براتی و مهسا سرفراز، دستیار گریم: بهاره امیدوار، طراح صحنه و ساخت دکور: علی صادقی، دستیاران صحنه: علی جوادی، علی کلاته، عرفان رجب زاده و سعید یاری، طراح نور: علی کلاته، طراح لباس: زهره کاظمی، مجری و دستیار لباس: نگار راجیان و با همکاری آتنا موسوی، دوخت لباس: مهرناز محمدی، آهنگساز: داوود قاسم لو و طراح گرافیک: بهزاد نوحسینی.

نمایش «دوازده» از یکشنبه ۲۰ شهریور تا شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱، هر شب ساعت ۲۱ در عمارت نمایشی سیمرغ (دُرنیکا) سالن ۱ اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×