» آرشیو مطالب » تئاتر ملی ولز متهم به حمایت از هنرمندان انگلیسی شد
02 12
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

تئاتر ملی ولز متهم به حمایت از هنرمندان انگلیسی شد

مهر 2, 1397 0

نمایشنامه‌نویسان و بازیگران ولزی در نامه‌ای مدعی شدند تئاتر ملی ولز هویت تئاتریش را از دست داده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، چهل نمایشنامه‌نویس و بازیگر در نامه‌ای به تئاتر ملی ولز حمله کرده و این نهاد را متهم به حمایت از بازیگران انگلیسی و کمپانی‌های غیرولزی کرده‌اند.

در این نامه سرگشاده، هنرمندان ولزی مدعی شدند تئاتر ملی ولز که در گذشته برای تولیدات خارق‌العاده روی صحنه رفته در سواحل، کوه‌ها و کارخانه‌ها تحسین شده است، به نظر به «زدودن خویش از هویت تئاتری و حتی ملیش» افتخار می‌کند.

این هنرمندان اظهار کرده‌اند کمپانی تولیدات بسیاری اندکی روی صحنه برده و اشاره کرده‌اند علی‌رغم دریافت یک و نیم میلیون پوند از شورای هنر ولز، تنها یک پروژه برای ادامه سال 2018 در فهرست قرار داده است که آن هم یک نمایشگاه عکس با دوربین‌های قابل‌عرضه است.

تئاتر ملی ولز در سال‌های گذشته برای تولیداتی چون «هوس» با بازی مایکل شین و «رادیکالیزه کردن برادلی منینگ» مورد تحسین قرار گرفته بود؛ اما نویسندگان این نامه مدعی شده‌اند تئاتر ملی ولز مسیرش را گم کرده است و به سمت تولیدات انگلیسی روی صحنه رفته در بهار رفته‌اند.

سخنگوی تئاتر ملی ولز گفته است از متن نامه آگاه است و مدعی شده است بسیاری از محتوای نامه «واقعاً اشتباه» است. او گفته «درهای تئاتر ملی همیشه به روی هنرمندان باز است. کارگردان هنری ما هم‌اکنونی برنامه‌هایی برای ملاقات با بسیاری از امضاکنندگان نامه در نوامبر دارد. اما اگر آنها ترجیح می‌دهند زودتر ملاقاتی داشته باشند، ما بابت این کار خوشحال می‌شویم.»

تئاتر ملی ولز نپذیرفته است روشن کند کدام بخش از نامه ناصحیح است.

شورای هنر ولز، منبع مالی اصلی تئاتر ملی ولز گفته است از مناظره استقبال می‌کند. یک فرد سخنگو گفته است «ما از زمان پدید آمدن نامه آگاهیم، تئاتر ملی ولز وجود داشته تا هرروز اظهاراتی را به چالش کشد که تئاتر می‌تواند و باید در قرن 21 انجام دهد.»

تسنیم

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×