کد خبر : 42389
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اسفند 1399 - 14:19

«تئاتر شهر» نه پارکینگ دارد و نه حریم/ نیاز به فضایی هنرمندانه

«تئاتر شهر» نه پارکینگ دارد و نه حریم/ نیاز به فضایی هنرمندانه

منیژه محامدی این وضعیت را که مجموعه تئاتر شهر نه پارکینگ اختصاصی دارد و نه حریمی مشخص، نامناسب دانست که باید هر چه زودتر فکری برای آن بشود. به گزارش تئاتر آنلاین، منیژه محامدی یکی از کارگردان‌های با سابقه و شناخته شده عرصه تئاتر ایران است که سال‌های متمادی در مجموعه تئاتر شهر به اجرای


منیژه محامدی این وضعیت را که مجموعه تئاتر شهر نه پارکینگ اختصاصی دارد و نه حریمی مشخص، نامناسب دانست که باید هر چه زودتر فکری برای آن بشود.

به گزارش تئاتر آنلاین، منیژه محامدی یکی از کارگردان‌های با سابقه و شناخته شده عرصه تئاتر ایران است که سال‌های متمادی در مجموعه تئاتر شهر به اجرای آثار خود پرداخته است. نمایش‌های «پرواز بر فراز آشیانه فاخته»، «سووشون» و «چشم‌اندازی از پل» از جمله آثار مطرحی هستند که محامدی در این مجموعه تئاتری کارگردانی کرده و به صحنه برده است.

وی به وضعیت پیرامون مجموعه تئاتر شهر انتقاد دارد و معتقد است که چنین فضا و محیطی برازنده یک مجموعه فرهنگی و هنری نیست.

محامدی درباره محیطی که تئاتر شهر در آن واقع شده، به خبرنگار مهر گفت: قبل‌ها مجموعه تئاتر شهر دارای حریمی مشخص بود. یادم هست وقتی که نمایش «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» را در تئاتر شهر اجرا می‌کردیم با استقبال خیلی خوب مخاطبان همراه بود و همان حریم مشخص باعث می‌شد تا مزاحمتی برای مخاطبان که تعدادشان خیلی زیاد بود ایجاد نشود و آنها به راحتی بتوانند در فضای اطراف و داخل تئاتر شهر حضور داشته باشند.

این کارگردان با سابقه تئاتر یادآور شد: در آن مقاطع زمانی تا قبل از اینکه حریم تئاتر شهر برداشته شود، فضای پیرامون مجموعه بسیار تمیز، پاک و امن بود.

کارگردان نمایش «سووشون» با بیان اینکه باید از تئاتر شهر محافظت شود، تصریح کرد: مجموعه تئاتر شهر نه پارکینگ دارد و نه حریمی مشخص. باید به این وضعیت رسیدگی شود.

محامدی معتقد است در فضای پیرامون و حریم تئاتر شهر می‌توان به شکلی درست فضایی هنرمندانه را شکل داد که برای هنرمندان تئاتر، مخاطبان و مردم فضایی مناسب و جذاب باشد.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: باید به وضعیت پیرامون مجموعه تئاتر شهر رسیدگی شود و فضایی در شأن این بنا شکل بگیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.