» آرشیو مطالب » به هر قیمتی اجرا نمی روم/ جان گروه و مردم برایم مهمتر است
2005529
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

به هر قیمتی اجرا نمی روم/ جان گروه و مردم برایم مهمتر است

تیر 19, 1400 0

2005529
کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی» با اشاره به شایعه مطرح شده مبنی بر از سرگیری اجراها در تماشاخانه های خصوصی در شرایط کرونایی فعلی، تأکید کرد: به هر قیمتی اجرا نمی روم زیرا جان مردم مهم است.

به گزارش تئاتر آنلاین، هفته گذشته که به دلیل شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا تهران وارد وضعیت قرمز کرونایی شد، اجراهای تئاتری بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی فعالیت‌های مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ در شرایط قرمز، متوقف شد.

متأسفانه طی یک هفته گذشته اکثر مشاغل گروه ۲ از جمله سینما به فعالیت خود ادامه دادند و از تعطیلی این مشاغل خبری نبود.

بر این اساس اعلام شد که تماشاخانه‌های خصوصی از هفته جاری فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند و سالن‌های دولتی همچنان تعطیل می‌مانند.

کهبد تاراج کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی» که پیش از تعطیلی های کرونایی اخیر در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود، درباره اینکه آیا با توجه به شایعه و صحبت های مطرح شده اجرای عمومی اثر خود را در شرایط قرمز کرونایی موجود از سر می گیرد یا نه، به تئاتر آنلاین گفت: گروه نمایش «غلامرضا لبخندی» بعد از پایان تعطیلی های کرونایی آمادگی ادامه اجرای عمومی خود را دارد که البته باید قبل از به صحنه رفتن نمایش باید حداقل ۵ روز زمان برای تبلیغات نمایش صرف شود زیرا اجرای تئاتر به مانند اکران یک فیلم سینمایی نیست که در لحظه اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به بحث مطرح شده درباره آغاز اجرای عمومی آثار در تماشاخانه های خصوصی در شرایط کرونایی موجود، تأکید کرد: من به هر قیمتی حاضر نیستم اثرم را روی صحنه ببرم زیرا جان اعضای گروه و مخاطبان برایم مهم است.

این کارگردان تئاتر در پایان سخنان خود با بیان اینکه اجرا رفتن آثار در تماشاخانه های خصوصی و تعطیل بودن اجراها در سالن های دولتی باعث تفرقه در میان تئاتری ها می شود، تصریح کرد: ضرر این تفرقه به خانواده و هنرمندان تئاتر وارد می شود و نباید چنین شرایطی پیش بیاید. قدیم ها از گروه های تئاتری سؤال می شد که «تا کی روی صحنه هستید؟» ولی الان سؤال می شود «شما اجرا می روید یا نه؟». این روند اصلا به صلاح تئاتر و تئاتری ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×