» آرشیو مطالب » بازیگر خاطره‌ساز کودکان دهه شصتی تجلیل شد/ یک خاطره‌بازی مستند!
4088307
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

بازیگر خاطره‌ساز کودکان دهه شصتی تجلیل شد/ یک خاطره‌بازی مستند!

اسفند 19, 1400 0

4088307

مراسم پاسداشت رضا فیاضی بازیگر، نویسنده و کارگردان و رونمایی از مستند «روزهای ملی» به همت شبکه مستند در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، آئین پاسداشت رضا فیاضی بازیگر، نویسنده، صداپیشه، کارگردان و مجری ایرانی و رونمایی از مستند «روزهای ملی» تولید جدید شبکه مستند به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل توکلی ۱۸ اسفند با حضور جمعی از هنردوستان و علاقه مندان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

این فیلم مستند ۵۷ دقیقه‌ای به زندگی شخصی و حرفه‌ای رضا فیاضی پرداخته است. فیلمبرداری این اثر در مکان‌های مختلفی انجام شده است که از آن جمله می‌توان به واحد عروسکی کانون پرورش فکری و منزل این هنرمند اشاره کرد.

در ابتدای این مراسم رضا فیاضی گفت: در ۳ شب اخیر و پیشرو اتفاقات مهمی برایم رخ داد و به صورت متوالی مراسم رونمایی از تولیداتی برگزار شد که یا خودم نوشته بودم و یا با محوریت من ساخته شده بود. شب گذشته مراسم بسیار خوبی با حضور جمعیت زیادی از مردم برگزار شد و از این بابت بسیار خوشحالم. همچنین مراسم رونمایی از کتاب «دلی که به درد آمده است» را دارم که گفت‌وگو محور است و آقای داود کیانیان مصاحبه‌ای با من داشته است.

فیاضی با اشاره به ساخت مستند «روزهای ملی» گفت: واقعاً از آقای توکلی تشکر می‌کنم که این مستند را با همه وجودش ساخت. هم‌چنین از شبکه مستند تشکر می‌کنم که این فیلم را تولید کرد و پخش می‌کند. در این مدت مستندات زیادی از زندگی من ساخته شده است اما تلاشی که آقای توکلی برای ساخت این اثر کرد، متفاوت با آن کارها است.

در ادامه ابوالفضل توکلی تهیه‌کننده و کارگردان «روزهای ملی» با قدردانی از همراهی رضا فیاضی گفت: باید از آقای فیاضی تشکر کنم و به ایشان بگویم که شما در ساخت این فیلم خیلی به من کمک کردید. اگر این اثر خوب شده است به دلیل لطف و همکاری شماست. یکی از لحظه‌های سخت در ساخت این مستندها همان تماس اولیه است که با هنرمندان عزیز می‌گیرم، چرا که نمی‌دانم اساتید در چه وضعیتی قرار دارند، خسته‌اند، خوب می‌توانم ایده‌ام را به ایشان توضیح دهم و جالب است بدانید در تماس اولیه که با آقای فیاضی داشتم، آن قدر با من مهربان صحبت کردند که شک کردم قبلاً با ایشان صحبتی کرده‌ام.

کارگردان مستند «روزهای ملی» خاطره‌ای از تولید این فیلم را بیان کرد و گفت: خاطرم هست یک روز می‌خواستیم همراه با استاد فیاضی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برویم تا بخشی از تصویربرداری را در آنجا انجام دهیم. به دلیل اینکه زمان گذشته بود و ممکن بود تعطیل کنند بسیار مضطرب بودم، اما استاد به من گفت: «نگران نباش؛ کمکت می‌کنم روز خوبی را سپری کنی.» تصاویری که آن روز گرفتیم را در فیلم دیدید و حتماً متوجه شدید که ایشان نهایت انرژی خود را گذاشتند.

توکلی در پایان گفت: به نظرم بازیگران هرچه قدر هم که هنرمند باشند، نمی‌توانند مهربانی‌شان را در جامعه بازی کنند و لو می‌رود اما من مهربانی استاد در بین مردم را دیده‌ام؛ اصلاً بازی نیست و خالصانه محبت می‌کند. این شفافیت در فیلم هم دیده می‌شود.

در بخش پایانی این مراسم، با حضور رضا فیاضی و ابوالفضل توکلی از یک عمر فعالیت هنری این هنرمند پیشکسوت قدردانی و تندیس شبکه مستند به او اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×