» آرشیو مطالب » امید به اجرای ۲ تئاتردر سال۱۴۰۱/شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است
4085804
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

امید به اجرای ۲ تئاتردر سال۱۴۰۱/شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است

خرداد 7, 1401 0

4085804

سرپرست گروه تئاتر «پوشه» اعلام کرد قصد دارد در سال جاری ۲ اثر نمایشی را در صورت اینکه شرایط فراهم شود، روی صحنه ببرد.

ایوب آقاخانی نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره برنامه‌ریزی خود برای کارگردانی تئاتر در سال ۱۴۰۱، به تئاتر آنلاین گفت: در حال حاضر شرایط تئاتر آنقدر متزلزل و ناپایدار است که فقط می‌توانم بگویم قصدم این است که سال جاری چند اثر نمایشی را روی صحنه ببرم ولی اینکه کدامیک تحقق پیدا کند، نمی‌دانم.

وی ادامه داد: قصدم این است که در سال جاری یک نمایش را در بخش خصوصی و نمایش دیگر را که از سال ۹۸ درخواست اجرای آن را به مدیریت مجموعه تئاتر شهر ارائه داده بودم، در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرم.

آقاخانی با اشاره به نگارش یک فیلمنامه، توضیح داد: در حال نگارش نسخه نهایی یک فیلمنامه سینمایی هستیم و اگر این فیلم ساخته شود به عنوان نویسنده اثر حضور خواهم داشت.

این هنرمند عرصه تئاتر درباره دیگر فعالیت‌های خود افزود: در شبکه آی فیلم پخش فصل اول برنامه «برگ اول» که به کتاب و کتابخوانی می‌پردازد با استقبال گسترده‌ای مواجه شد از این رو همه گام‌های نخست برای ساخت فصل دوم این برنامه برداشته شده است و باید دید شرایط به چه گونه‌ای رقم خواهد خورد.

سرپرست گروه تئاتر «پوشه» درباره اینکه آیا قصد ادامه نگارش و اجرای نمایشنامه‌های پرتره را که پیش‌تر یک تریلوژی را بر این اساس نگاشته و اجرا کرده بود دارد یا نه، یادآور شد: کار تریلوژی بر اساس پرتره‌ها به پایان رسید مگر اینکه پروژه‌ای دیگر را به صورت تریلوژی شروع کنم که هنوز در این خصوص تصمیمی نگرفته‌ام.

آقاخانی در پایان گفت: در صورت اخذ موافقت‌های اصولی در صدد برگزاری سومین دوره از جشنواره نمایشنامه‌نویسی اقتباسی «چهارراه» هم هستم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×