» آرشیو مطالب » پلاتوی تماشاخانه ایران‌شهر افتتاح شد/وعده ساخت سالن شماره ۳ تماشاخانه ایران‌شهر
پلاتوی 80 متری تماشاخانه ایرانشهر افتتاح شد
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

پلاتوی تماشاخانه ایران‌شهر افتتاح شد/وعده ساخت سالن شماره ۳ تماشاخانه ایران‌شهر

بهمن 7, 1402 زمان مطالعه: 1 دقیقه 4

پلاتوی جدید تماشاخانه ایران‌شهر با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و تعدادی از هنرمندان، عصر ۶ بهمن افتتاح شد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین، پلاتوی جدید تماشاخانه ایران‌شهر که پیش‌تر در طبقه منفی یک این مجموعه، محل دپوی دکور بود، عصر روز جمعه ۶ بهمن با حضور مهرداد باقری رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حمید نیلی رییس تماشاخانه ایران‌شهر، مهدی حامدسقایان دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، اصغر همت، مقصود نعیمی‌ذاکر مدیرعامل خانه تئاتر، اسماعیل خلج، کاظم هژیرآزاد، قاسم زارع، منوچهر اکبرلو، مجید رحمتی و تعدادی دیگر از هنرمندان تئاتر افتتاح شد.

پلاتوی تماشاخانه ایرانشهر.jpg 7

زنگ افتتاح این پلاتو توسط اصغر همت و کاظم هژیرآزاد نواخته شد.

حمید نیلی رییس تماشاخانه ایران‌شهر در ابتدای این مراسم گفت: یکی از خلاهایی که در تماشاخانه ایران‌شهر داشتیم، پلاتویی برای تمرین گروه‌های تئاتری بود. این‌جا محلی برای دپوی دکور بود، ما تمام ضایعات را منتقل کردیم و آقای باقری هم هزینه‌ای را متقبل شدند تا این پلاتو ساخته شد.

وی توضیح داد: در این‌جا تمرین گروه‌ها، کارهای تجربی و اجراهای مونولوگ را خواهیم داشت.

نیلی یادآور شد: امیدوارم سالن جدیدی به ایران‌شهر اضافه شود که صحبت‌هایی در این زمینه شده بود و امیدوارم با حمایت آقای باقری به سرانجام برسد.

سپس مونولوگی توسط محمدهادی عطایی‌، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون اجرا شد.

افتتاحیه پلاتوی ایرانشهر

در ادامه مهرداد باقری رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: این سالن پیشکش همه هنرمندان عزیز تئاتر. از سال گذشته که تماشاخانه ایران‌شهر زیر نظر سازمان و مدیریت آقای نیلی قرار گرفت، تصمیم به توسعه این تماشاخانه گرفتیم همان طور که تمامی مبالغ فروش بلیت نیز صرف مجموعه می‌شود.

وی تاکید کرد: تجهیزات تماشاخانه ایران‌شهر به روزرسانی می‌شود و ان‌شاءالله سومین سالن در فضای پشت ساختمان ساخته و سال آینده افتتاح می‌شود.

باقری سپس به برگزاری چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: از داراباد تا شهر ری شاهد تبلیغات جشنواره تئاتر فجر هستیم که خیلی خوب است.

در ادامه مونولوگی نوشته کهبد تاراج با بازی امیر عدل‌پرور اجرا شد.

افتتاحیه پلاتوی ایرانشهر.jpg 3

آریان رضایی مدیر روابط‌عمومی تماشاخانه ایران‌شهر نیز در انتهای این مراسم گفت: این پلاتوی ۸۰ متری از هم اکنون در اختیار گروه‌های تئاتری قرار می‌گیرد. ان‌شاءالله سالن شماره ۳ تماشاخانه ایران‌شهر نیز با حمایت آقای باقری ساخته شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×