» آرشیو مطالب » از سرگیری تولید نمایش «شنل» بعد از وقفه ای ۲ ساله
4080561
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

از سرگیری تولید نمایش «شنل» بعد از وقفه ای ۲ ساله

اسفند 13, 1400 0

4080561

نمایش «شنل» نوشته احسان زیورعالم و کارگردانی میلاد رخش بهار که قرار بود در سال ۹۸ روی صحنه برود، برای اجرا در بهار ۱۴۰۱ آماده می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی نمایش، میلاد رخش بهار کارگردان نمایش «شنل» درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: نمایشنامه «آیا آقای پوشکین از ما راضی خواهد بود؟» نوشته احسان زیورعالم را در سال ۹۸ برای اجرای عمومی آماده کرده بودیم که با تعطیلی سالن های نمایش و با شرایطی که همه دنیا را درگیر کرد، کار را متوقف کردیم و از اوایل زمستان امسال و با بهتر شدن شرایط، این پروژه نیمه کاره را دوباره کلید زدیم.

وی درباره این نمایشنامه توضیح داد: زیورعالم این نمایشنامه را از داستان «شنل» نوشته گوگول اقتباس کرده که اثری ضد جنگ است. با مشورت نویسنده عنوان «شنل» را برای اجرا انتخاب کرده ایم.

این کارگردان تئاتر و سینما درباره تاثیر وقفه ۲ ساله بر روند تولید این نمایش عنوان کرد: طبیعتا ضربه روحی که به گروه این نمایش خورد مانند همه گروه هایی که در میانه کار، با تعطیلی روبرو شده اند، وجود دارد. بخش عمده گروه دستخوش تغییر شد. برآورد هزینه های پیشین چندین برابر شده اند. مسئله بیماری و چالش هایی که مدام روان گروه های تئاتر را درگیر می کند بیش از پیش آزارمان می دهد اما خوشبختانه راه های حفظ سلامت خودمان را آموخته ایم و به نظرم سرسخت تر از قبل شده ایم. همین نکته برای فعالیت بیشتر امیدوارمان می کند.

رخش بهار نمایش شنل را کاری از گروه تئاتر «ما» معرفی کرد و ادامه داد: چند سال قبل که این نمایشنامه را برای اجرا انتخاب کردیم تعدادی از بازیگران گروه تئاتر «صلح» در نمایش حضور داشتند که با توجه به شرایط فعلی نتوانستیم از این بازیگران استفاده کنیم اما این همکاری همچنان در بخش های کارگردانی و طراحی با گروه تئاتر «صلح» ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: اجرای «شنل» را برای اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آماده می کنیم و به زودی بازیگران و عوامل اجرا معرفی خواهند شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×