» آرشیو مطالب » احتمال بازگشت پاییزی «لانچر۵»/«سیاوش» را برای شبکه خانگی می‌نویسم
3188707
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

احتمال بازگشت پاییزی «لانچر۵»/«سیاوش» را برای شبکه خانگی می‌نویسم

شهریور 10, 1399 2

3188707
پویا سعیدی از کارگردانان نمایش تحسین‌شده «لانچر ۵» از احتمال اجرای مجدد این اثر در پاییز خبر داد و عنوان کرد فعلاً از تئاتر فاصله گرفته و مشغول نگارش سریالی برای پخش از شبکه نمایش خانگی است.

پویا سعیدی نویسنده و کارگردان تئاتر و یکی از کارگردانان نمایش «لانچر ۵» درباره اجرای مجدد این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: با توجه به شرایط پیش رو فعلاً اجرای این اثر نمایشی میسر نیست و از طرف دیگر هم بازیگر نقش اصلی «لانچر ۵» مشغول بازی در یک کار تصویری است به همین دلیل تا پاییز امکان اجرای نمایش فراهم نیست.

وی ادامه داد: به دلیل بحران کرونا ادامه اجراهای نمایش در تماشاخانه ایرانشهر متوقف شد اما تلاشمان این است که اوایل پاییز «لانچر ۵» را مجدداً در ایرانشهر به صحنه ببریم. البته برنامه‌ای برای شروع دور جدید اجرای نمایش داریم اما همه چیز به شرایط بستگی دارد. در حال حاضر فعالیت تئاتری ندارم و ترجیحم این است که مدیوم‌های دیگری را برای فعالیت امتحان کنم.

سعیدی در پایان درباره فعالیت‌های دیگرش بیان کرد: در حال نگارش سریالی به نام «سیاوش» هستم که برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید می‌شود. این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سیروس محمدزاده و تهیه‌کنندگی مهدی یاری یک ملودرام معمایی است که زمستان از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.

گروه نمایش «لانچر ۵» را می‌توان یکی از موفق‌ترین گروه‌های تئاتری جوان در سال‌های اخیر دانست. این گروه با اجرای نمایش «لانچر ۵» در طول سال ۹۸ در سه تماشاخانه مختلف رکورد اجرای ممتد یک اثر نمایشی را زدند و اگر تعطیلات اجباری کرونایی اجرای نمایش را در تماشاخانه ایرانشهر لغو نکرده بود، این اثر نمایشی تا پایان اسفند ماه همچنان به اجرای خودش ادامه می‌داد.

اتفاقات «لانچر ۵» در یک پادگان نظامی رخ می‌دهد و ماجرا از این قرار است که در پادگان سه تیراندازی رخ داده که به فاصله زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل، مأمور حل و فصل پرونده می‌شود و در نهایت پرده از رازهایی برداشته شده و مشخص می‌شود که این سه قتل بی ارتباط به هم نبوده‌اند.

امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، پویا سعیدی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری، پویا عربگری، علی چایچی بازیگران نمایش «لانچر ۵» هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×