» آرشیو مطالب » آیین نکوداشت شبیه‌خوانان برگزار می‌شود
4244352
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

آیین نکوداشت شبیه‌خوانان برگزار می‌شود

شهریور 17, 1401 0

4244352

آیین نکوداشت پیشکسوتان و شبیه خوانان شرکت کننده در دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین المللی «صاحبدلان» در تماشاخانه سنگلج تهران برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آیین نکوداشت پیشکسوتان و شبیه‌خوانان شرکت کننده در دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین‌المللی «صاحبدلان» با حضور مدیران هنری تهران و هنرمندان عرصه شبیه‌خوانی، توسط اداره کل هنرهای نمایشی روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸ در تماشاخانه سنگلج برگزار خواهد شد.

دومین بخش از رویداد هنری «صاحبدلان» با عنوان نمایش‌های عاشورایی تعزیه در دهه سوم محرم سال جاری از شنبه ۲۹ مرداد تا دوشنبه ۷ شهریور به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۰ با حضور ۱۰ گروه نمایشی و اجرای تعزیه توسط تعزیه‌خوانان شهرستان‌های تهران در محوطه باز مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان و عزاداران حسینی بود.

در این مراسم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه شبیه‌خوانی، به‌واسطه سال‌ها تلاش برای معرفی و اعتلای این هنر نمایشی، تجلیل خواهد شد.

همچنین، تمامی اعضای گروه‌های شبیه‌خوانی شهرستان‌های تهران که در دومین بخش از رویداد هنری «صاحبدلان» در محوطه باز تئاتر شهر به اجرای تعزیه پرداختند نیز مورد تقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت.

دوازدهمین دوره سراسری و اولین رویداد بین‌المللی «صاحبدلان» به دبیری محمود فرهنگ از تیر سال جاری با محوریت نمایش‌های دینی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×