ارتباط با ما

پایگاه خبری تئاتر آنلاین که کار خود را از سال ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ شروع کرده است تلاش دارد آخرین خبر ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات تئاتر روز ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.

تحریریه پایگاه خبری تئاتر آنلاین همچنین با بهره‌مندی از همکاران حرفه‌ای و با سابقه می‌کوشد عرصه‌های جدیدی در اطلاع‌رسانی بگشاید.

صورت‌بندی تحریریه به شرح زیر است:

صاحب امتیاز: ایده پرداز نوین

دبیر سرویس خبر: محمد جواد عبدی

دبیر سرویس عکس: محمد خسروی

مدیر فنی: علیرضا نادرمحمدی

شبکه های اجتماعی: یزدان کاظمی

 

logo-samandehi

 

ایمیل: info@theateronline.ir

تلفن: ۰۹۱۲۶۸۸۶۰۳۸ – ۰۹۳۵۴۱۶۳۵۷۴

 تبلیغات در سایت

 

مرامنامه اخلاق حرفه‌ای

اعضای تحریریه تئاتر آنلاین، اعم از خبرنگاران، نویسندگان، عکاسان، دبیران و سردبیران، مجموعه اصول و معیارهای اخلاقی حرفه‌ای را با توجه به استانداردهای ‌این حرفه، به عنوان اصول اخلاقی خویش تلقی می‌کنند و رعایت آن را به عنوان مبانی مشترک حرفه‌ای وظیفه خود می‌دانند. این مرامنامه مقررات اداری یا مسائل انضباطی روزنامه نیست، بلکه تنها اصول اخلاقی را تبیین می‌کند که روزنامه‌نگاران تئاتر آنلاین، با رعایت آن، استقلال، اعتبار و درستکاری رسانه و مسوولیت‌ها و تحقق وظایف خود را تضمین می‌کنند. علاوه بر این، قانون مطبوعات و سایر قوانین مرتبط با فعالیت‌های رسانه‌ای نصب العین تئاتر آنلاین، است.

۱٫وظیفه آگاهی‌بخشی در راس وظایف حرفه روزنامه‌نگاری قرار گرفته است. انصاف و بی‌غرضی روزنامه‌نگار، خودداری وی از تبلیغ سیاسی و بازرگانی و مقاومت در برابر دیگر کانون‌های فشار، اصل خدشه‌ناپذیر روزنامه‌نگاران فعال در تئاتر آنلاین، است.

۲ تئاتر آنلاین، خود را متعهد می‌داند که با رعایت مفاد مرامنامه اخلاقی کلیه آحاد جامعه را مخاطب خود بداند و همواره در چارچوب قانون اساسی به اصول دینی و معتقدات مذهبی و آداب و سنن گروه‌های مختلف قومی و فرهنگی، احترام بگذارد.

۳٫خبرنگاران تئاتر آنلاین، در انجام وظایف حرفه‌ای خویش نه تنها در برابر صاحبان و مدیران موسسه بلکه در برابر خوانندگان و منافع و مصالح جامعه مسوولیت دارند.‌ این مسوولیت اجتماعی‌ ایجاب می‌کند اطلاعات کامل و به روز برای عموم با حفظ آزادی اطلاعات به منظور احقاق حق دسترسی به اطلاعات ارائه شود.

۴٫وظیفه کسانی که وقایع مربوط به هر موضوع را شرح می‌دهند یا تفسیر می‌کنند‌ این است که دانش لازم را درباره آن موضوع به نحوی که گزارش‌دهی و تفسیر به صورت دقیق و منصفانه امکان‌پذیر باشد کسب کنند.

۵٫رسالت اجتماعی حرفه روزنامه‌نگاری‌ ایجاب می‌کند که روزنامه‌نگار همیشه در خدمت کشف و بیان حقیقت باشد. به موجب ‌این اصل، تئاتر آنلاین، خود را متعهد می‌داند تا حد ممکن آنچه را که به راستی روی داده است و در آن شائبه دروغ راه ندارد، منعکس کند.

۶٫خبرنگاران تئاتر آنلاین، خود را موظف می‌دانند در صورت ارتکاب به اشتباه، هرچه سریع‌تر آن را اصلاح کنند. اگر چه کار روزنامه‌نگاری با سرعت عمل همراه است،‌ این الزام نباید مانع کوشش و جست‌وجو برای پی‌بردن به صحت و سقم اطلاعات شود. همچنین بروز هر اشتباهی را به سرعت اطلاع می‌دهند و آن را در روزنامه تصحیح می‌کنند.

۷٫خبــرنگاران و نویسندگان تئاتر آنلاین، بدون دخالت در ماجرا یا پیش‌فرض‌های خود، خبر و گزارش را تهیه و تنظیم می‌کنند. در عین حال «بی‌طرفی» به معنی بی‌نظر بودن «روزنامه خبر» و نویسندگان آن در قبال رویدادها نیست و روزنامه‌نگاران نظرات خود را در مقالاتی که تفسیر و تحلیلشان از مسائل است، بیان می‌کنند.

۸٫ نویسنگان فعال در تئاتر آنلاین، در انتشار مصاحبه‌های اختصاصی به حقوق مصاحبه‌شونده خود احترام می‌گذارند و متن تنظیمی مصاحبه را با رعایت حداکثر امانت‌داری منتشر می‌کنند. ضمنا در صورت درخواست مصاحبه‌شونده، ‌متن نهایی را به نظر او می‌رسانند و اصلاحات مورد نظر را اعمال و حتی در صورت انصراف وی از انتشار مصاحبه خودداری می‌کنند.

۹٫به منظور رعایت حقوق مادی و معنوی خالقان و صاحبان آثار، خبرنگاران و نویسندگان تئاتر آنلاین، حاصل کار دیگران را بدون ذکر منبع و در صورت لزوم کسب اجازه، باز انتشار نمی‌کنند. امضای یک روزنامه‌نگار تنها پای مطلبی قرار می‌گیرد که حاصل کار خود اوست. هرگونه سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها، تصاویر، اسناد و نیز حذف اطلاعات اساسی مربوط به رویدادها نزد روزنامه‌نگاران «روزنامه خبر» مذموم و مطرود است.

۱۰٫حریم خصوصی افراد محترم است و نباید بدون اجازه به آن وارد شد. روزنامه‌نگاران و نویسندگان «روزنامه خبر» با توجه خاص به حیثیت شخصی و زندگی خصوصی افراد، از تمامی مواردی که ممکن است با انتشار مطلب یا خبر آن به حیثیت افراد لطمه وارد آورد، اکیدا پرهیز می‌کنند.

۱۱٫روزنامه‌نگاران و نویسندگان تئاتر آنلاین، ادبیات پالوده و قلم متین را از مهم‌ترین ویژگی‌های خود می‌دانند و از لحن گزنده یا کلمات توهین‌آمیز علیه هیچ شخص یا نهادی، چه در خبر یا گزارش و چه در نظر، استفاده نمی‌کنند.

۱۲٫روزنامه‌نگاران تئاتر آنلاین، به طور مخفیانه از دوربین، میکروفن و یا دستگاه‌های ضبط صوت استفاده نخواهند کرد، مگر در زمانی که حق قانونی روزنامه‌نگار است، اما آشکارسازی لوازم فوق برای او مخاطره‌آمیز باشد.

۱۳٫روزنامه‌نگاران تئاتر آنلاین، برای کسب خبر، صریحا خود را روزنامه‌نگار معرفی می‌کنند و هرگز همچون کارآگاه یا جاسوس عمل نمی‌کنند. آنان همچنین از تحت فشار قرار دادن افراد برای کسب خبر پرهیز می‌کنند.

۱۴٫روزنامه‌نگاران تئاتر آنلاین، ضمن وقوف به آزادی خبر، تفسیر و انتقاد، می‌توانند از افشای منبع اطلاعات به جز صراحتی که قانون مطبوعات دارد (دستور مقام قضایی) خودداری کنند. محرمانه نگاه داشتن هویت منابعی که «روزنامه خبر» نمی‌خواهد شناخته شوند، نافی ‌این اصل نیست که منابع خبری، جز در موارد استثنایی، باید به روشن‌ترین وجه معرفی شوند. از سوی دیگر ممکن است ناشناس ماندن اظهارکننده یک مطلب برای او فرصتی غیرمنصفانه فراهم آورد تا علیه دیگران سخن بگوید. در این صورت «روزنامه خبر» از انتشار اظهارات علیه دیگران توسط منبعی که نامش فاش نشود، پرهیز می‌کند.

14114.jpg (691×130)

17 نظر

 1. Freeman ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  سلام

  ، تبریک می گویم بالاخره توانستم آقای هنر را ببینم
  . شروع بسیار خوب و زیبایی است و همچون همیشه برایتان آرزوی موفقیت دارم

 2. زینانلو ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  درود

 3. دانلود موزیک ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  با من بمون… , انشاالله همیشه سزنده وسلامت باشید.

 4. موزیک ویدیو ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  این هم از عمر شبی بود که حالی کردیم…

 5. ghasemi ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  با عرض سلام
  بنده میخواستم مطلع بشم که برای تبلیغات (آگهی)
  دراین سایت از کجا باید شروع کنیم؟!؟!؟
  و همچنین هزینهای دریافتیتون،بابت چند روز،چه مقداری هست؟؟؟!؟
  ممنون(قاسمیان)

  • سردبیر ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

   شماره همراه خود را ارسال کنید. با شما تماس گرفته خواهد شد.

 6. hesan ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  سلام خسته نباشی ما نمایشی داریم میخواستم ببینم چجوری میتونم اینجا تبلیغات کنم
  —————-

  تئاتر آنلاین: شماره تماس خود را ارسال کنید.

 7. آرش شریف زاده ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  سلام من آرش شریف زاده، کارگردان نمایش کلوچه های خدا هستم که این روزها در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش در پارک لاله اجرا می شود … می خواستم با کانال شما هم همکاری کنم آیا ممکن هست؟

  • سردبیر ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

   سلام هنرمند گرامی، با شماره تماس های تئاتر آنلاین در ارتباط باشید.

 8. مسعود احمدی ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  سلام و درود
  آیا شما امکان تماس با نویسندگان را هم دارید؟ بنده دنبال پل ارتباطی با نویسنده نمایشنامه ی : “شنگول و منگول و بچه ی سوم ” کیومرث قنبری آذر هستم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر.

 9. علی ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  من به ایمیلی که داخل سایتون گذاشتید (info@theateronline.ir) یک اصلاحیه فرستادم لطفا مطالعه و اصلاح کنید با تشکر

 10. علیرضا گرگانی ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  سلام. بسیار لطف میکنین اگه گزارش تصویری از اجرای ما جنون در ۴:۴۸ منتشر کنین. 🙂

  • سردبیر ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

   تصاویر برای ما ارسال نشده است.

 11. meysam ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا میتونم به عنوان عکاس خبری با شما فعالیت کنم؟

  • سردبیر ۲۴ مرداد ۱۳۹۱۲۴ مرداد ۱۳۹۱ گفته:

   تلگرام: ۰۹۱۲۶۸۸۶۰۳۸

Top