» آرشیو مطالب » ۲ نمایش اشکان خطیبی این‌بار در تماشاخانه ملک
3030756
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

۲ نمایش اشکان خطیبی این‌بار در تماشاخانه ملک

اسفند 18, 1400 0

3030756

«پزشک نازنین» و «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» ۲ نمایش اشکان خطیبی برای بهار ۱۴۰۱ تمدید شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی تماشاخانه ملک، ۲ نمایش «پزشک نازنین» و «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» به تهیه‌کنندگی، طراحی و کارگردانی اشکان خطیبی برای بار سوم تمدید و از تاریخ هجدهم و نوزدهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در تماشاخانه ملک روی صحنه می‌رود.

این ۲ نمایش که حاصل چهار سال آموزش و تمرین اشکان خطیبی با گروهی از هنرپژوهان و جوانان علاقه‌مندان به تئاتر است پس از چند دوره اجرا، قرار است مجدد به شکل یک شب در میان، ساعت ۲۱ در تماشاخانه ملک روی صحنه بروند.

«پزشک نازنین» بر اساس نمایشنامه‌ نیل سایمون و ترجمه شهرام زرگر است که در هر ۲ مرحله اجرایش در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ با استقبال مخاطبان مواجه شد و در اکثر روزهای اجرا به صورت ۲ اجرایی روی صحنه رفت.

همچنین «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» بر اساسِ نمایشنامه‌هایی از مایکل فرین، به نویسندگی مشترک اشکان خطیبی و امید سهرابی با ترجمه شهرام زرگر، برای دوم است که با هنرجویان او روی صحنه می‌رود.

انجمن منتقدان خانه تئاتر نیز ضمن تماشای این نمایش‌ها در هجدهمین جشن سالیانه خود از اشکان خطیبی برای آموزش اصولی به نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به هنرهای نمایشی تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×