» سینما و تئاتر بین الملل » «گالاتی» از اعضای تئاتر شیکاگو درگذشت
frank galati
سینما و تئاتر بین الملل - آرشیو مطالب - برگزیده

«گالاتی» از اعضای تئاتر شیکاگو درگذشت

دی 14, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از دیلی میل ، فرانک گالاتی متولد 29 نوامبر سال 1943 و یکی از اعضای پیشروی صحنه تئاتر در شیکاگو بود.

او در دانشگاه نورث‌وست تحصیل کرد و عضو تئاتر استپنولف و گودمن به شمار می‌رفت. گالاتی بیشتر به خاطر مهارتش در به صحنه آوردن رمان‌های کلاسیک آمریکایی شهرت داشت. اقتباس او از کتاب «خوشه‌های خشم» نوشته جان اشتاین‌بک یک موفقیت بزرگ بود که برای گالاتی دو جایزه تونی بهترین نمایش و بهترین کارگردانی و جایزه «دراما دسک» بهترین کارگردانی را در پی داشت.

در سال 1989 او برای نگارش فیلمنامه «توریست تصادفی» به همراه لارنس کاسدان نامزد اسکار در رشته فیلمنامه شد. او در سال 1998 به برادوی بازگشت تا اقتباس از رمان «رگتایم» نوشته ادگار لورنس دکتروف را روی صحنه بیاورد که برای «رگتایم» نامزد جایزه تونی و «دراما دسک» شد.

فرانک گالاتی در برادوی نمایش‌هایی مانند «ملکه‌ی دزد» و «باغ‌وحش شیشه‌ای» و « غرب واقعی » را روی صحنه آورد. آخرین نمایش او به نام «ناکسویل» موزیکال بود که آوریل 2022 در ساراسوتای فلوریدا اجرا شد.

گالاتی 14 سال پیش کار بر روی رمان “کافکا در ساحل” به عنوان معتبرترین اثر هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی را آغاز کرد که بیش از دو سال طول کشید و گالاتی در میانه این مدت با برداشت و تنظیم رمان برای صحنه، همزمان تمرین نمایش را با بازیگرانی چون آگوست گینان، جون مایکل هیل، کریستین بونوان، گرسون داکانی، مری آن دلا کروز و آیکو ناکاسونه آغاز کرده بود.نام اقتباس گالاتی از رمان موراکامی “اکتشاف خیال” است.

اجرای این نمایش در سالن گروه تئاتر “استپن وولف” در شیکاگو آغاز برنامه بلند مدتی بود که اجرای این نمایشنامه را در شهرهای مختلف آمریکا و از جمله برادوی تا چند کشور دیگر نظیر انگلستان و ژاپن دنبال کرد.

گروه “استپن وولف” از سال 1974 با گردهمایی چندین دانشجوی قدیمی و بازیگر جوان تئاتر از جمله خود گالاتی در شیکاگو تشکیل شد و در این سالها به عنوان یک کانون پیشرو در تئاتر معاصر و در مقاطعی در جایگاه کانون پشتیبانی تئاترهای حرفه ای برادوی در تئاتر آمریکا حضور داشته است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×