» آرشیو مطالب » کمک هزینه ۸۷ گروه اجرای صحنه‌ای در شهر تهران پرداخت شد
2894832
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

کمک هزینه ۸۷ گروه اجرای صحنه‌ای در شهر تهران پرداخت شد

تیر 12, 1401 0

2894832

پرداخت کمک هزینه حمایتی به ۸۷ گروه اجرای صحنه‌ای در سالن‌های دولتی و خصوصی تهران توسط انجمن هنرهای نمایشی ایران پرداخت شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با توجه به پیگیری و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری در خصوص حمایت از گروه های نمایشی، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی از پرداخت کمک هزینه شورای حمایت از آثار صحنه‌ای که تا پایان اسفند ۱۴۰۰ در سالن‌های دولتی و خصوصی روی صحنه رفته‌اند، خبر داد و گفت: آخرین جلسه شورای حمایت برای اجراهایی که در زمستان ۱۴۰۰ در شهر تهران و در سالن‌های دولتی و خصوصی اجرا رفته بودند، اسفند ۱۴۰۰ برگزار شد که طبق مصوبات شورا و پیگیری‌های اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران به منظور دریافت اعتبار برای آثار صحنه‌ای روز گذشته شنبه ۱۱ تیر برای ۸۷ اثر نمایشی جمعا مبلغ ۱۵/۰۶۳/۰۵۰/۰۰۰ هزار ریال کمک هزینه پرداخت شده است.

کمک هزینه ذکر شده بخشی حمایتی بوده و بخشی دیگر شامل جبران ۵۰ درصد ظرفیت خالی در روزهای شیوع ویروس کرونا است.

کمک هزینه ۸۷ اثر نمایشی که مدارک‌شان کامل بود، پرداخت شد و کمک هزینه تعدادی از آثار که از شرایط مصوبه حمایتی برخوردارند و نیازمند تکمیل مدارک هستند تا پایان هفته، نهایی و توسط انجمن هنرهای نمایشی ایران پرداخت خواهد شد.

کمک هزینه حمایتی ۵۰ درصد ظرفیت خالی سالن‌ها تنها شامل اجراهایی است که تا یکم دی ۱۴۰۰ روی صحنه رفته اند و نمایش هایی که بعد از این تاریخ اجرا رفته اند، شامل این کمک هزینه نمی شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، برخلاف سال های گذشته در گزارش امسال مشخص نشده هر گروه نمایشی چه میزان کمک هزینه دریافت کرده است در حالی که در سال‌های قبل جزئیات پرداخت‌ها به تفکیک هر نمایش اعلام می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×