» آرشیو مطالب » «کمدی الهی» تونسی‌ها در جشنواره فجر
«کمدی الهی» تونسی‌ها در جشنواره فجر/ «رستم و سهراب» در تئاتر شهر
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«کمدی الهی» تونسی‌ها در جشنواره فجر

بهمن 7, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین، روز جمعه هفتم بهمن و در هفتمین روز از برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ۹ اثر نمایشی در بخش صحنه‌ای و ۸ اثر نمایشی در بخش خیابانی جشنواره اجرا می‌شوند.

در این روز تالار وحدت در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰:۳۰ میزبان نمایش «کمدی الهی» نوشته دانته آلیگیری و کارگردانی حافظ خلیفه از تونس با مدت زمان ۶۰ دقیقه است.

سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر نیز همچون روز ششم جشنواره، پذیرای نمایش «مکبث زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی از تهران می‌شود. این نمایش مدت زمان ۹۰ دقیقه، ساعت ۱۷ اجرا می‌شود.

نمایش «مطرب آقا» به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزارجریبی از بهشهر در روز هفتم جشنواره در ۲ نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در سالن چهارسوی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. مدت زمان این نمایش ۸۵ دقیقه است.

سالن سایه مجموعه تئاتر هم در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ پذیرای نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی مشترک داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان و کارگردانی رضا حسن‌خانی از تهران با مدت زمان ۴۰ دقیقه می‌شود.

نمایش «آلاء» به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم‌تبار از تهران هم با مدت زمان ۴۵ دقیقه و در ۲ نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در هفتمین روز جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر، تماشاخانه سنگلج در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ پذیرای نمایش «پهلوان قلیچ» به نویسندگی رضا محمدیان و کارگردانی مشترک رضا محمدیان و حسین قاسمی از پیشوا با مدت ۶۵ دقیقه می‌شود.

در این روز نمایش «بیگانه در خانه» نوشته عارف مهتاب و کارگردانی یاشار منوچهری از پارس‌آباد با مدت زمان ۵۵ دقیقه و در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر نیز در روز جمعه ۷ بهمن با سالن سمندریان خود و در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰، پذیرای نمایش «اسب قاتلین» نوشته رضا گشتاسب و کارگردانی سیدمحمد هادی هاشم‌زاده از شیراز با مدت زمان ۸۰ دقیقه است.

در تالار حافظ هم در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰، نمایش «یک آسمان، دو خورشید» به نویسندگی آزاده آزادنیا و کارگردانی علی آزادنیا از مشهد با مدت زمان ۵۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در هفتمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در بخش خیابانی جشنواره، پهنه رودکی به ترتیب میزبان نمایش‌های «نبودن برای بودن» به نویسندگی و کارگردانی سوران حسینی از مریوان با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «بی‌وقتی» به نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت و کارگردانی آدینه رحیم‌نژاد از اصفهان با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «هیبت» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله بهادری از لنگرود با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «پرسه در نیاز» به نویسندگی و کارگردانی سحر محسنی کیاسری از سازی با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «فدا نشدن» به نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت و کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «بهیگ هارونک» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان با مدت زمان ۲۰ دقیقه و «صداهای خوابیده در خاک» به نویسندگی و کارگردانی امیر امینی از لاهیجان با مدت زمان ۳۲ دقیقه، می‌شود که ساعت ۱۴:۳۰، ۱۵، ۱۵:۳۰، ۱۶، ۱۶:۳۰، ۱۷ و ۱۸ اجرا می‌شوند.

همچنین ساعت ۱۱ و در ایوان انتظار متروی ولی‌عصر (عج) نیز نمایش «لالایی‌های ننه ایران» به نویسندگی کیانوش احمدی و کارگردانی حسنا قبادی از ایلام با مدت زمان ۲۲ دقیقه اجرا می‌شود.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری کوروش زارعی از ۲۵ دی تا ۱۱ بهمن برگزار می‌شود.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×