» آرشیو مطالب » کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی شد/ بالاخره مدیر جدید آمد!
4087365
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی شد/ بالاخره مدیر جدید آمد!

اسفند 18, 1400 1

4087365

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی کاظم نظری را به‌عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی کاظم نظری را در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد. این انتصاب در حالی رخ داد که حدود ۲ ماه است صحبت درباره حضوری کاظم نظری در اداره‌کل هنرهای نمایشی مطرح بود ولی بنا به تأخیر متداول در امور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این انتصاب ۱۱ روز مانده به پایان سال ۱۴۰۰ انجام شد.

حال باید دید مدیرکل جدید که جایگزین قادر آشنا مدیرکل سابق هنرهای نمایشی شده و قرار است در بدنه جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تئاتر برنامه‌ریزی کند و مدیریت متولی دولتی تئاتر را عهده‌دار باشد، چه سیاست‌هایی را در پیش خواهد گرفت و فعالیت اداره‌کل هنرهای نمایشی در سال ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود.

در حکم محمد مهدی اسماعیلی خطاب به کاظم نظری آمده است:

«نظر به تعهد، توان و تجربیات ارزنده جناب عالی در عرصه‌های فرهنگی و هنری بنا به پیشنهاد معاون محترم امور هنری به موجب این حکم به سمت «مدیر کل هنرهای نمایشی» منصوب می‌شوید. هنرهای نمایشی به عنوان هنر بنیادین نقش بی بدیلی در بالندگی سایر رشته‌های هنری دارد و انتظار می‌رود با برنامه ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان هنرهای نمایشی نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و کمک به فعال سازی مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان نمایش کشور گام‌های موثری بردارید.

مزید توفیق جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از خداوند منان خواستارم.»

کاظم نظری کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر و دکترای مدیریت رسانه از دانشگاه تهران، مدرس و رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره، از سال ۱۳۶۵ با کارگردانی نمایش «دام» فعالیت حرفه‌ای خود را در عرصه تئاتر آغاز کرد.

کارگردانی بیش از ۲۰ اثر نمایشی، حضور در فستیوال‌های داخلی و بین‌المللی از جشنواره تئاتر فجر، حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر روهر آلمان با نمایش «آیینه‌ای توی سقف»، حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر برلین با نمایش نقالی، حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر کلن آلمان، فستیوال بین‌المللی تئاتر کوردوبای آرژانتین و فستیوال بین‌المللی تئاتر ولیفیلد مونترال کانادا با نمایش «موسی و شبان»، حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر اینچیان کره جنوبی با نمایش «آخر بازی»، حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر رفیع پییر پاکستان با نمایش «آسانسوری برای مطبخ» و حضور در فستیوال بین‌المللی تئاتر متد دانشگاه بین‌المللی Global Theater Experience (IUGTE) – Maplis از جمله سوایق اجرایی وی در عرصه هنرهای نمایشی است.

تالیف کتاب‌های بررسی آثار ساموئل بکت، انتشارات دانشگاه ازاد (۱۳۷۸) و کتاب «استلیزاسیون در تئاتر شرق» انتشارات دانشگاه صدا و سیما از جمله از آثار مکتوب به قلم کاظم نظری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×