پرفروش‌ ترین فیلم تاریخ سینمای هند

تحلیل‌گران اقتصادی سینما در هند می‌گویند «یک ببر» – اکشن ماجراجویانه سلمان خان – تا هفته آینده لقب پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای هند را از آن خود خواهد کرد.

این تحلیل در حالی ارائه می‌شود که این فیلم هفته قبل و همزمان با جشن‌های استقلال هند و عید فطر به روی پرده سینماهای هند رفت.

«یک ببر» طی ۹ روز اول نمایش – این فیلم هفته قبل به جای روز جمعه در روز چهارشنبه و همزمان با جشن سالگرد استقلال هند اکران عمومی شد- ۱۵۴ کرور فروش کرده است.

این رقم کلان فروش باعث حیرت و شگفتی اهالی صنعت سینمای هند و تحلیل‌گران اقتصادی آن شده است.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی سینما، هیچ یک از محصولات سینمایی هند در یک چنین فاصله زمانی کوتاهی موفق به چنین فروش سرسام‌آوری نشده‌اند.

به دلیل استقبال بالای تماشاگران هندی از فیلم جدید سلمان خان است که تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند «یک ببر» در هفته دوم نمایش هم فروشی ۵۰ کروری خواهد کرد.

آن‌ها عقیده دارند این فیلم طی ۲ هفته نمایش خود به فروشی بالای ۲۰۲ کرور دست پیدا خواهد کرد و رکورد فروش «۳ احمق» را خواهد شکست.

کمدی اکشن خانوادگی و ماجراجویانه «۳ احمق» با بازی عامرخان و کارینا کاپور در سال ۲۰۰۹، توانست با فروش ۲۰۲ کروری لقب پرفروش‌ترین محصول سینمایی کل تاریخ سینمای هند را کسب کند.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما در هند می‌گویند «یک ببر» در طول زمان نمایش عمومی خود در هند به فروش کلی حدود ۳۰۰ کروری دست پیدا خواهد کرد.

«یک ببر» پس از «دابانگ»، «آماده» و «محافظ» چهارمین فیلم‌ سینمایی سلمان خان است که فروشی بالای ۱۰۰ کرور در جدول گیشه نمایش سینماهای هند داشته است.

به فیلم‌هایی که در هند موفق به فروشی ۱۰۰ کروری شوند، لقب «بلاک باستر» (فیلمی با فروش عظیم) داده می‌شود.

«یک ببر» را کبیرخان کارگردانی کرده و سلمان خان در آن نقش یک مامور ضدجاسوسی شبیه جیمز باند را دارد که باید با توطئه‌ای بین‌المللی که علیه ملت و دولت هند در جریان است مقابله کند.

رسانه‌های گروهی هند به این نکته اشاره می‌کنند که هر دو فیلم «۳ احمق» و «یک ببر» یک بازیگر مسلمان را در نقش‌های اصلی خود دارند.

«یک کرور هندی برابر است با ۱۰۰لک یا ۱۰میلیون می باشد»