» آرشیو مطالب » «نگران جان سنگلج هستیم»
نمایش سنگلج
آرشیو مطالب

«نگران جان سنگلج هستیم»

اردیبهشت 2, 1403 2

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج در مورد تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه بابیان اینکه «نگران جان سنگلج هستیم» واکنش نشان داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، مقتدی با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: «اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه‌ شده و قرار است نوسازی شود، نه اینکه تخریب شود. از همان موقع تماس‌هایی با آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر داشتیم، از طریق آقای نظری به وزیر محترم و وزارتخانه هم اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج پیگیری شد.»

او با ابراز تأسف از اینکه حدود یک هفته قبل متوجه شده‌اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به‌ جای بازسازی، تخریب صورت می‌گیرد، ادامه داد: «چند وقت گذشته حدود 7 تا 10 روز پیش متوجه شدیم که موضوع نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می‌گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی‌اش در این مرحله اولویت نبود. بنابراین از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرکار خانم مرادزاده، مطلع شدیم که تلاش‌هایی شده و ارتباطاتی با شهردار محترم گرفته‌ شده است.»

image 13

مقتدی درباره پیگیری‌های روزهای گذشته توضیح داد: «طی روزهای گذشته مجددا به آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیرکل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم‌هایی را تهیه کردیم و طی نامه‌نگاری‌هایی که انجام داده‌ایم اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می‌گیرد. در جریان هستم که مدیرکل محترم نیز مکاتباتی با وزیر داشته‌اند.»

image 14

او ادامه داد: «با دفتر طرح‌های عمرانی وزارت خانه جناب آقای جان‌نثار و همکاران‌شان ازجمله مهندس توکلیان گفت‌وگو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسان آن پروژه نیز صحبت کردند. متأسفانه این‌طور شنیده‌ایم که 20 متر هم می‌خواهند پایه‌ریزی کنند. هرچند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی‌ریزی اعمال بشود، مشکلی پیش نمی‌آید اما آن‌ها هم به سهم خودشان نگرانی‌هایی داشتند. به‌هرحال سی سال از ساخت آن ساختمان می‌گذرد و به‌نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده‌اند.»

این هنرمند و مدیر باسابقه عرصه تئاتر و سینما در پایان گفت: «نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده‌ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به‌خصوص شهردار محترم منطقه 12 و شهردار محترم تهران جناب زاکانی است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به مجموعه سنگلج به هر دلیلی همراهی نمی‌کنند، خواهش می‌کنم، عاجزانه خواهش می‌کنم که جان سنگلج را به خطر نیندازند. باز هم درخواست می‌کنم جان این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×