» آرشیو مطالب » نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی
3543374
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی

شهریور 11, 1399 0

3543374
برنامه «عکس های تکان دهنده» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی در این قسمت به عکسی از اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب می پردازد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی هیسپان تی وی، برنامه «عکس های تکان دهنده» (Fotos que sacuden al mundo) که در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد، این بار به سراغ عکسی از اولین عمل پیوند قلب در لهستان رفته است. در این عکس، می بینیم که حواس دکتر زبیگنیو رلیگا به علائم حیاتی بیماری است که به مدت ۲۳ ساعت عمل پیوند قلب روی او انجام داده است. در گوشه سمت راست، یکی از دستیاران او که در عمل جراحی شرکت داشته به خواب رفته است.

دکتر رلیگا مبتکر عمل پیوند قلب در لهستان بود و با اینکه این عمل جراحی در آن زمان تقریباً غیر ممکن به شمار می‌رفت، او شانس خود را امتحان کرد و این عمل جراحی کاملاً موفقیت‌آمیز بود. تادیوژ زیتکویتس بیماری که قلب پیوندی را دریافت کرد، پس از آنکه پزشکان دیگر درخواست وی را برای پیوند قلب رد کردند با دکتر رلیگا تماس گرفت. دکتر رلیگا با استفاده از آخرین فن آوری عمل را انجام داد.

زیتکویتس نامه کوتاهی به دکتر نوشت: «من معلم هستم و قلب مریضی دارم و به کمک نیاز دارم.» و دکتر رلیگا تصمیم گرفت که این عمل را انجام دهد.

در این برنامه همچنین بیان می شود که جیمز لی استنفلد عکاسی است که این ثانیه های سخت را جاودانه کرد. او فقط داستانی از جراحی را بازگو نکرد در واقع، او دنیا را به شکلی تغییر داد. او کارش را از سال ۱۹۶۷ آغاز کرد و بیش تر به عنوان عکاسی اجتماعی- سیاسی شناخته می‌شد. در سال ۱۹۸۷ زمانی که عکسش از اتاق عمل در لهستان منتشر شد برای مجله نشنال جئوگرافی عکاسی می‌کرد. او بارها توسط موسسات مختلف به عنوان عکاس برتر انتخاب شده بود.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای شنبه ساعت ۴:۱۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۷:۱۵، ۱۵ و ۲۰:۱۵ و یکشنبه ساعت ۱۷:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×