» آرشیو مطالب » نمایشی که از «تئاتر مقاومت» به «فجر» رسید/ یادداشت‌های شهید بی‌سر
نمایشی که از «تئاتر مقاومت» به «فجر» رسید/ یادداشت‌های شهید بی‌سر
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

نمایشی که از «تئاتر مقاومت» به «فجر» رسید/ یادداشت‌های شهید بی‌سر

دی 27, 1401 0

به گزارش تئاترآنلاین، بهاره کاظمی تهیه‌کننده و کارگردان نمایش رادیویی «روایت ناتمام زیبای خط خطی» که آخرین اجرای روز نخست بخش رادیو تئاتر جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر بود، درباره موضوع این نمایش به مهر گفت: ارادت گروه ما به مقام شامخ شهدا و اهمیت نقش آن‌ها در رشد و شکوفایی امروز کشور منجر به ساخت و تولید این نمایش در شبکه استانی صدای مرکز قزوین شد.

وی درباره داستان نمایش عنوان کرد: شهید مرتضی قربانزاده که سوژه اصلی نمایش ما بود در منطقه ذوالفقاریه آبادان سر از تنش جدا می‌شود. اکنون سال‌ها از این ماجرا گذشته و به تازگی پلاک و دفترچه یادداشت مرتضی پیدا شده و بازخوانی غریبی از زندگی او هویدا می‌شود.

این کارگردانن با بیان اینکه نویسندگی این نمایش را اصغر خلیلی بر عهده داشته است، افزود: داستان نمایش بر اساس واقعیت نوشته شده و حاصل همان یادداشت‌های روزنوشت شهید است که در قالب کتابی نیز منتشر شده است.

کاظمی ادامه داد: بخش‌هایی از داستان نمایش درددل‌هایی میان پلاک و دفترچه یادداشت شهید است که بخش‌های مهمی از زندگی شهید را روایت می‌کنند و جزو جذابیت‌های ویژه اثر محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نمایش رادیویی «روایت ناتمام زیبای خط خطی» از جشنواره مقاومت به صورت مستقیم به جشنواره فجر معرفی شده است، افزود: سعی کردیم با افکت‌های زنده و اجرای دقیق و هماهنگ آن با اجرای بازیگران نمایش، باورپذیری بیشتری برای مخاطب ایجاد کنیم.

کاظمی که خود در این اثر بازی کرده است، یادآور شد: نمایش ما با هفت بازیگر اجرا شد که نقش‌های آن را عمار رسولی، سید ابراهیم میرقاسمی، زهرا علیجانی، فروزان نجاری، علی رئیسی، نگین محمدحسین زاده برعهده داشتند. همچنین نمایش با گویندگی شهناز خواجه وند اجرا شد.

وی در پایان عنوان کرد: حسن نوری صدابرداری کار را برعهده داشت و امیر امیدی راد افکتور ما بود. همچنین الهه مهربان دستیار تهیه، فرشته یارقلی دستیار کارگردان و مانی خلیلی طراح صحنه و پوستر را بر عهده داشتند.

بخش رادیو تئاتر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با داوری حمید منوچهری، محسن سوهانی و نورالدین جوادیان از ۲۵ تا ۳۰ دی‌ در تماشاخانه مهر به نشانی خیابان حافظ نرسیده به خیابان سمیه برگزار خواهد شد.

عکس‌ها از میلاد میرزاعلی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×