» آرشیو مطالب » «نذر عباس» به تالار سایه رسید/ خداحافظی از «هتل ریتاج»
«نذر عباس» به تالار سایه رسید/ خداحافظی از «هتل ریتاج»
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«نذر عباس» به تالار سایه رسید/ خداحافظی از «هتل ریتاج»

دی 10, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تازه ترین برنامه تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که طی هفته پیش رو یک اثر نمایشی جدید در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز کرد.

«نذر عباس» عنوان جدیدترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که طی هفته جاری به نویسندگی و کارگردانی محمد یزدی و بازی محمد یزدی، امیر قربانی، هومن حسینی، ابوالفضل شیری ساعت ۲۰:۱۵ به مدت زمان ۵۵ دقیقه و با قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان به صحنه می رود.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «پسری به نام عباس که دوران جوانی اش را با جاهلیت به سر می برد و روی بدنش پر از جای تتو و قمه چاقو است روزی که در حال زدن تتو نامش بر پشت کمرش است توسط تتوزن زندگیش به کل عوض می شود و پا در مسیری می گذارد که شاید برایش ناخوشایند باشد اما تماما عاشقی است.»

در تالار قشقایی نمایش «عقاب» به نویسندگی و کارگردانی ناصر آویژه و بازی ناصر آویژه، امیرحسین انصافی، شاهین گلکار ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان میزبان علاقه مندان تئاتراست.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «استاد صمیمی کارگردان مطرح تئاتر که به بیماری سختی دچار است، تصمیم دارد آخرین اثر هنری گروه خود را در فضای یک پارک برای تماشاگران اجرا کند. او اجرایش را براساس شعر عقاب سروده پرویز ناتل خانلری آماده کرده است. اما در طول اجرا اتفاقاتی پیش آمده که مسیر نمایش را تغییر می دهد.»

نمایش «بهرام به روایت هفت پیکر» به نویسندگی و کارگردانی حامد شیخی و بازی محمود مقامی، حامد شیخی، امیرحسین انصاری، مهدی هنرسازان، رویا شیخی، ساغر بهنام، لاله ذوالفقاری، بیتا زین الدینی، ساناز خدایی، مریم بابایی، سپیده سعیدی نیا، النا زنگنه، فرگل روشن ضمیر، نوید نوبخت، ماهان مقامی، علی پیله ور، محمدرضا محمدپور، علی کاظم پور، متین صفار، کیوان آزاد، محمد جبراییلی، امیر فهادان ساعت ۱۸ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان در تالار چهارسو روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «قصه، حکایت بهرام شاه ایران است. سرآغاز این حکایت، قصه سنمار معمار است. این قصه حکایت عاشقانه بهرام بر دختران هفت گنبد و هفت حکایت آن هفت پیکر برای بهرام است.»

درهمین تالار نمایش «خانه برناردا آلبا» به نویسندگی فدریکوگارسیا لورکا، کارگردانی آرش امیری و بازی آویشن صادقی، سوگند صادقی، پگاه الله وردی، سونیا معبودی، فاطیما راد، اسما حسینی، سها داداشی، فروغ فرزین فر، یگانه ملک محمدی، فرنوش روشنی، فرخنده درخشان ساعت ۲۰ به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان پذیرای مخاطبان تئاتر است.

در کارگاه نمایش هم نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی مرتضی وکیلیان و داریوش نصیری، کارگردانی رضا حسن خانی و بازی آسو خسروی ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «به تصویر کشیده شدن مرگ سهراب و اما سهراب، جوان بود، جوان … بپیچید از آن پس یکی آه کرد/ ز نیک و بد اندیشه کوتاه کرد/ بدو گفت: کین بر من از من رسید/ زمانه به دست تو دادم کلید»

نمایش «هتل ریتاج» به نویسندگی و کارگردانی حمید حراء که از روز بیست و پنجم آذر ماه به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفت روز پنجشنبه هشتم دی ماه با قدردانی سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر از کارگردان و سایر عوامل اجرایی نمایش به اجرای خود در این تالار پایان داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×