» آرشیو مطالب » ناگزیر به استفاده از چهره‌ها در تئاتر می‌شویم/ گم شدن ۳۰هزار دلار
1526794281 2123821
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

ناگزیر به استفاده از چهره‌ها در تئاتر می‌شویم/ گم شدن ۳۰هزار دلار

اردیبهشت 30, 1397 0

شهاب مهربان کارگردان نمایش «در» که در تماشاخانه پالیز روی صحنه است درباره تغییراتی که نمایش نسبت به اجرای قبلی خود داشته است به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: این نمایش سال ۹۵ در تماشاخانه ارغنون اجرا شده بود که در اجرای جدید دو کاراکتر به نمایش اضافه شده اند و بخشی از داستان نیز دچار تغییراتی شده است. همچنین نوع روایت و کارگردانی نیز تغییرات جزئی کرده است.

وی با اشاره به اینکه تئاتر امروز را دیگر نمی توان تنها در یک قالب گنجاند و این نمایش نیز از این قاعده مستثنی نیست، بیان کرد: این نمایش اثری رئالیستی است که البته در اجرا شاهد ترفندهایی مانند فلاش بک نیز هستیم که بدون تغییر در نور و فضای نمایش رخ می دهد.

مهربان درباره اجرا در یک تماشاخانه خصوصی توضیح داد: اجرا در تماشاخانه ای مانند پالیز بدون داشتن بازیگر چهره کار سختی است چون این تماشاخانه با حضور چهره ها شناخته شده است و مخاطبانش برای دیدن بازیگران مطرح به آنجا می آیند. این سال ها مخاطبان تئاتر تغییر کرده اند و من هم تصمیم دارم در کار بعدی ام با بازیگران چهره کار کنم چون هرچه تا امروز مقاومت کرده ام فایده ای نداشته است. مخاطبان بعد از دیدن نمایش «در» راضی از سالن بیرون می آیند اما میزان استقبالی که از کار می شود ضعیف است.

وی درباره داستان نمایش گفت: «در» روایت زندگی چند جوان است که در یک شرکت دارویی کار می کنند که با بحران شدید مالی روبرو است و در آستانه ورشکستگی قرار دارد. از طرف یک سرمایه گذار خارجی مبلغ ۳۰ هزار دلار به این شرکت تزریق می شود اما پول گم می شود و بعدا در خانه ای که این جوان ها در آن زندگی می کنند، پیدا می شود و همه این اتفاقات همزمان با روز نامزدی یکی از این دوستان رخ می دهد. این مسایل باعث بروز اختلافاتی بین این افراد می شود و … .

این کارگردان تئاتر در پایان یادآور شد: این اثر نمایشی داستان روابط بین انسان ها است و در واقع پول بهانه ای می شود که بتوانیم به آنها نزدیک شویم. نوع دیالوگ نویسی و فضای کار شبیه به یک فیلم سینمایی است و انگار یک فیلمنامه تبدیل به اثر نمایشی شده است.

فاطیما بهارمست، امیر کامران، مهرپویا مهدوی، نصیر ساکی، وحید منتظری، علی میری، روزبه معتمدی‌مهر، محمد دارایی بازیگران نمایش «در» هستند که از ۲۲ اردیبهشت ماه اجرای خود را در تماشاخانه پالیز آغاز کرده است وتا ۱۰ خرداد ادامه دارد.

کد خبر 4298618
2123821 آروین موذن زاده

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×