» آرشیو مطالب » میزبانی «جادوی پاهای من» از کودکان جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها»
2972235
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

میزبانی «جادوی پاهای من» از کودکان جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها»

آذر 11, 1397 0

2972235
هشتم آذر گروه نمایش «جادوی پاهای من» میزبان کودکان جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط‌ عمومی گروه «تئاتر صلح»، «جادوی پاهای من» نوشته زهرا شایان فر و با کارگردانی مشترک زهرا شایان فر و سیاوش قلعه‌وردی که از ششم مهر اجراهای خود را در سالن شماره یک عمارت نوفل‌لوشاتو آغاز کرده بود، روز پنج‌شنبه هشتم آذر و در شرایطی که تنها یک اجرا از این دوره اجرایی نمایش باقی مانده بود، میزبان کودکان جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» شد.

در حال حاضر «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» به عنوان تنها حامی تخصصی در زمینه معضل کارتن‌خوابی، می‌کوشد تا با حفظ و اشاعه «آیین مهرورزی» که بیش از ۱۰ سال است، هر هفته، سه‌شنبه شب با توزیع تعداد محدودی غذا در میان افراد کارتن‌خواب، نسبت به بهبود شرایط کارتن‌خواب‌ها در تهران اقدام کرده است، تلاش می‌کند نگاه جامعه را به موضوع اعتیاد و کارتن‌خوابی تغییرداده و کمک کند تا افراد بیشتری با مشارکت در این فرایند وارد چرخه درمان و بهبودی شوند.

نتیجه و ثمره حضور مستمر مهرورزان طلوع در شب‌های سه‌شنبه، تعداد قابل ملاحظه‌ داوطلبان «پاکی» و «بهبودی» است که هر هفته به همراه گروه توزیع غذا به طلوع برمی‌گردند تا با تکیه بر اراده، ادب و احترام نخستین گام را در جهت تغییر مسیر زندگی خود بردارند.

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» که یک سازمان مردم‌نهاد است، آموزش هنر و همچنین تئاتر به کودکان کارتن‌خواب است که بسیاری از مهمانان نمایش «جادوی پاهای من» از این گروه بودند. این کودکان کاملا به تئاتر آگاه بودند و این نوید را به سایر مخاطبان می‌دادند که در آینده‌ای نزدیک روی صحنه‌های تئاتر خوش بدرخشند.

«جادوی پاهای من» مختص کودکان و نوجوانان آماده شده است و جمعه، نهم آذر ساعت ۱۸:۳۰ به اجراهای خود در عمارت نوفل‌لوشاتتو پایان داد. البته این پایان کار نمایش نیست و گروه اجرایی قرار است این اثر را در سالنی دیگر روی صحنه ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×