» آرشیو مطالب » مطالبه جامعه تئاتری برای پلاتو قدیم
01 15
آرشیو مطالب - استان ها

مطالبه جامعه تئاتری برای پلاتو قدیم

دی 28, 1400 0

عصر روز شنبه ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۰، سردار صفری فرماندار گناوه در محل ساختمان قدیم ارشاد این شهر حضور یافت تا نمایشگاه خوشنویسی دهمین جشن فرهنگ گناوه را افتتاح نماید. پس برگزاری این آیین، جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان از فرماندار دعوت کرد تا در پلاتو قدیم در کنار تعدادی از هنرمندان حضور یافته تا در مورد مطالبه جدی جامعه تئاتری گناوه گفتگو کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین، در این جلسه امیری معاون فرماندار،غلامحسین دریانورد،سعید بهمرد،حسین زارعی و علیرضا سبحانی رئیس ارشاد و مسئول بخش خصوصی که این مکان را در اختیار دارند نیز حضور داشتند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در ابتدای این دیدار گفت:این سالن که اوضاع‌واحوال فعلی‌اش را می‌بینید،سرشار از حس نوستالژی برای هنرمندان این شهر است و نسلی طلایی از هنر گناوه از همین سالن آثار خود را به استان و منطقه و کشور برده‌اند؛ اما ماجرای خصوصی‌سازی و واگذاری اماکن هنری به بخش خصوصی باعث شد تا عملا این پلاتو از جامعه تئاتری گرفته شود و تقریبا سه سال است که هیچ استفاده تئاتری از آن نشده است. علیرغم اطلاع دقیق واگذاری اماکن به بخش خصوصی،با توجه به اتمام قرارداد فعلی،جامعه تئاتری گناوه از حضرت‌عالی به‌عنوان نماینده ارشد دولت انتظار همراهی دارد تا این مکان در اختیار جامعه فرهنگ و هنر قرار گیرد.

غلامحسین دریانورد،حسین زارعی و سعید بهمرد نیز در این جلسه پیرامون این مهم سخن گفتند و اشاره کردند که انتظار داریم در اسرع وقت این مکان مجددا در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

سردار صفری فرماندار گناوه نیز در این نشست ضمن بااهمیت خواندن مسائل فرهنگی و هنری گفت:واگذاری اماکن به بخش خصوصی که از مصوبات دولت است ولی امیدوارم این مکان به بهترین شکل ممکن در اختیار کسانی از خود اهل فرهنگ و هنر قرار گیرد تا مجددا بهترین استفاده از آن در این حوزه انجام شود و مطالبه به‌حق هنرمندان به نتیجه مطلوب برسد.

یاراحمدی در پایان این نشست به فرماندار پیشنهاد کرد برای ارتباط با جامعه پرتلاش فرهنگ و هنر گناوه یک مشاور در این زمینه در کنار خود داشته باشد. پیشنهادی که موردقبول فرماندار گناوه واقع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×