» آرشیو مطالب » مجموعه داستان های دراماتیک برای تئاتر دفاع مقدس منتشر می شود
2731084
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

مجموعه داستان های دراماتیک برای تئاتر دفاع مقدس منتشر می شود

اسفند 12, 1396 0

2731084

مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح از انتشار مجموعه داستان های دراماتیک برای تئاتر دفاع مقدس با عنوان «در پی عشق دویدن» خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین و به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، امیر نصیربیگی مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: با توجه به رسالت گروه هنرهای نمایشی روایت فتح در تامین و تدارک منابع و محتوای حوزه تخصصی و لزوم بهره برداری از آثار مکتوب، داستانی و ادبیات شفاهی ماندگار در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ارایه اسلوبی مدون و علمی جهت استفاده مؤثر نمایشنامه نویسان خلاق و متعهد از منابع داستان های دراماتیک، بر آن شدیم تا با استفاده از ظرفیت های موجود و با بهره گیری از اساتید و نویسندگان جوان، مجموعه داستان های دراماتیک تئاتر دفاع مقدس را با عنوان «در پی عشق دویدن» تهیه و تدوین کنیم.

نصیر بیگی افزود: این کتاب در ۶ فصل شامل بیش از ۴۰ داستان دراماتیک و ۶ نمایشنامه بر اساس داستان های مذکور به رشته تحریر در آمده است. این مجموعه با همراهی نویسندگانی چون سعید تشکری، عبدالرضا فریدزاده، محمدرضا آریان فر، سیروس همتی، ندا ثابتی و با هدایت و سرپرستی نصرالله قادری پدید آمده است که امیدواریم این اثر ارزشمند مورد توجه و قبول جامعه فرهیخته و هنرمندان تئاتر کشور قرار گرفته و بستری برای خلق آثار متون نمایشی ماندگار خصوصا برای شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت باشد.

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در پایان عنوان کرد: این اثر پس از مراسم رونمایی در اوایل سال آینده توسط انتشارات ساقی منتشر و در نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۷ در دسترس عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×