» آرشیو مطالب » ماجرای زنی که قصد مهاجرت دارد!
2382085
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

ماجرای زنی که قصد مهاجرت دارد!

اسفند 2, 1395 0

بازیگر نمایش «تنها راه ممکن» درباره حضورش در این اثر نمایشی که این روزها به کارگردانی محمد یعقوبی به صحنه می‌رود و همچنین دیگر فعالیت‌هایش صحبت کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، الناز شاهوردی بازیگر جوان تئاتر که این روزها با نمایش «تنها راه ممکن» به کارگردانی محمد یعقوبی روی صحنه است، درباره این تجربه به مهر گفت: نمایش «تنها راه ممکن» که این روزها در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، حاصل کارگاه بازیگری است که تعدادی از هنرجویان زیر نظر آقای یعقوبی گذرانده‌اند. برای شکل‌گیری این اثر نمایشی که از ۹ اپیزود تشکیل شده، همه هنرجویان تمرین‌های شبانه‌روزی داشتند.

وی ادامه داد: البته به دلیل اینکه من همزمان با این تمرین‌ها مشغول بازی در نمایش «بیست نمایش کوتاه درباره سلفی» به کارگردانی محمد رحمانیان بودم، نتوانستم به صورت مداوم در این تمرین‌ها حضور داشته باشم، اما محمد یعقوبی لطف کرد و اجازه داد که من در این نمایش بازی کنم؛ البته برای نقشی که در این کار بر عهده دارم، دو بازیگر وجود دارند و در برخی از اجراها بازیگر دیگری این نقش را ایفا می‌کند.

شاهوردی درباره بازی‌اش در نمایش «تنها راه ممکن» توضیح داد: من در اپیزود «جایی دور از اینجا» بازی می‌کنم که در این اپیزود زن و شوهری به نام رؤیا و سهراب به تصویر کشیده می‌شوند که زن علاقه‌مند است از ایران برود و از زندگی‌اش راضی نیست که من نقش رؤیا را در این کار ایفا می‌کنم. این اپیزود در بین دیگر اپیزودهای نمایش، طولانی‌ترین زمان را دارد.

وی درباره تجربه همکاری با محمد رحمانیان و محمد یعقوبی که هر دو از کارگردانان باتجربه و حرفه‌ای تئاتر ایران هستند، گفت: من و دیگر هنرجویان نزدیک به یک سال و نیم در کارگاه‌های آقای رحمانیان مشغول تجربه‌اندوزی بودیم و هر کدام بر اساس توانایی‌هایمان، انتخاب شدیم تا در نمایش «بیست نمایش کوتاه درباره سلفی» بازی کنیم که در میان راه، برخی از دوستان نتوانستند ادامه دهند. اما در کارگاه آقای یعقوبی، همه هنرجویان برای بازی در نمایش «تنها راه ممکن» انتخاب شده‌اند. درواقع حضور در هر دوی این نمایش‌ها، برای من تجربه بسیار متفاوت و البته لذت‌بخشی بود.

این بازیگر جوان ادامه داد: من در طول زمانی که هنرجوی آقای رحمانیان بودم، در نمایش‌های «آدامس‌خوانی» و «مجلس ضربت زدن» نیز حضور داشتم که البته در این نمایش‌ها، نقشم پررنگ نبود، اما در نمایش «بیست نمایش کوتاه درباره سلفی»، نقشی دیالوگ‌دار بر عهده داشتم. کار کردن در این نمایش برای من تجربه بسیار خوبی بود و مهتاب نصیرپور حتی بعد از هر اجرا، کاملاً ما را با جزئیات نقش آشنا می‌کرد و همه کارهای ما را زیر نظر داشت. در این نمایش با ما مثل بازیگران حرفه‌ای برخورد می‌شد که بسیار تجربه جذابی بود.

شاه‌وردی متذکر شد: در نمایش «بیست نمایش کوتاه درباره سلفی»، نقشی کاملاً متفاوت با «تنها راه ممکن» داشتم. در نمایش اول، نقشم به صورت مونولوگ بود، اما در این اجرا، با بازیگر روبرویم دیالوگ برقرار می‌کنم؛ پس نقش‌های کاملاً متفاوتی بر عهده داشتم. خوشبختانه محمد یعقوبی نیز انرژی مثبت بسیاری دارد و کار کردن با او باعث می‌شود که بازیگر احساس آرامش داشته باشد؛ از صبوری او نیز سپاسگزارم.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: بسیار خوشحالم که در این دو ورک‌شاپ بازیگری حضور داشتم و توانستم در دو نمایش حرفه‌ای به ایفای نقش بپردازیم. حضور در چنین کلاس‌های آموزشی باعث می‌شود که بازیگران جوان بتوانند خودشان را نشان دهند.

نمایش «تنها راه ممکن» به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی تا دوشنبه دوم اسفند ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

این اثر نمایشی، پروژه پایانی هنرجویان کارگاه بازیگری «۳۲ حرف برای اجرا» است که زیر نظر محمد یعقوبی به صحنه می‌رود.

«تنها راه ممکن» از ۹ قطعه نمایشی کوتاه به نام‌های «ناگفته‌ها»، «کلاغ‌ها و آدم‌ها»، «اپیدمی خنده»، «پدر»، «جایی دور از اینجا»، «افسانه»، «پژواک»، «منطقه آزاد» و «تنها راه ممکن» تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×